Nowy numer 09/2024 Archiwum

Papiescy stypendyści w Hałcnowie

Prawie czterdziestka bielsko-żywieckich stypendystów Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia" spotkała się na swoich dniach skupienia. Ich gościem był ks. Dariusz Kowalczyk.

W takim gronie spotykają się cztery razy w roku, ale jesienne spotkanie jest zawsze wyjątkowe z kilku względów - to zarówno okazja do powakacyjnej integracji, wspomnień po corocznym, ogólnopolskim obozie "papieskich" stypendystów z całej Polski (w tym roku odbył się on w Olsztynie) i przygotowania do obchodów kolejnego Dnia Papieskiego - w tym roku odbędzie się on w niedzielę 13 października pod hasłem "Jan Paweł II - Papież dialogu".

W ciągu trzech dni - od 27 do 29 września - stypendyści Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia" z diecezji bielsko-żywieckiej spędzali czas na rozmowach, modlitwie i zabawie. Razem z nimi byli: ks. Stanisław Lubaszka - diecezjalny koordynator "Dzieła" oraz ks. Dariusz Kowalczyk z zarządu fundacji, a także Katarzyna Obrębska z jej biura. Wszyscy razem byli na hałcnowskim czuwaniu u stóp Matki Bożej Bolesnej, pojechali na wyprawę Pętlą Beskidzką - uczestniczyli we Mszy św. na Trójstyku w Jaworzynce-Trzycatku, spotkali się przy ognisku w Lalikach, przygotowywali się do organizacji Dnia Papieskiego.

- Trójstyk, gdzie spotykają się granice Polski, Czech i Słowacji, to miejsce szczególne. Tam naprawdę można uczyć się dialogu i porozumienia - takiego, jakie pokazywał nam ojciec święty Jan Paweł II - mówi Ola Kulik, stypendystka z Koniakowa. uczennica LO im. A. Osuchowskiego w Cieszynie. - W naszych narodach czasem tkwią jakieś animozje, nieporozumienia. Ale Papież nas uczył, że jesteśmy sobie bliscy - także jako dzieci tego samego Boga i bracia w Jezusie Chrystusie.

Z okazji Dnia Papieskiego stypendyści będą kwestować na ulicach miast diecezji. W Bielsku-Białej na placu Chrobrego przygotują m.in. happenig, zajęcia artystyczne dla dzieci i zaprezentują swoje umiejętności muzyczne.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy