Nowy numer 21/2018 Archiwum

Dzień skupienia MI

Jesiennym dniem skupienia Rycerstwo Niepokalanej w diecezji bielsko-żywieckiej rozpoczęło kolejny rok pracy formacyjnej.

Członkowie MI z Podbeskidzia zebrali się w Centrum Świętego Maksymiliana w Harmężach. Tutaj wspólnie odmówili Różaniec i obejrzeli film o kapłanach - męczennikach II wojny światowej. Szczytowym momentem spotkania była Msza św. z oprawą muzyczną, przygotowaną przez młodzieżową grupę Rycerstwa Niepokalanej. Podczas dnia skupienia rozważano tajemnicę Maryi Niepokalanej jako wzoru w wierze. Dyskutowano także o formach działalności rycerstwa we wspólnotach parafialnych.

Członkowie MI postanowili, że uroczystość Niepokalanego Poczęci NMP będzie okazją do rozpropagowania w parafiach dzieła Rycerstwa Niepokalanej i drogi do świętości jego założyciela, głównego patrona diecezji bielsko-żywieckiej, św. Maksymiliana Marii Kolbego. Ustalono też terminy i tematykę spotkań formacyjnych i edukacyjnych w najbliższych miesiącach.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma