Nowy numer 33/2018 Archiwum

Znowu spotkają się po latach

Po raz trzeci do Katolickiego Ośrodka Wychowania i Terapii Młodzieży "Nadzieja" w Bielsku-Białej na Barkowskiej przyjadą jej byli wychowankowie i pracownicy.

Katolicki Ośrodek Wychowania i Terapii Młodzieży „Nadzieja” w bielskich Komorowicach zaprasza wszystkich byłych wychowanków i pracowników na „Spotkanie po latach”, które odbędzie się w sobotę 28 września w Bielsku-Białej przy ul. Barkowskiej 167c.

W programie spotkania: o 10.00 - powitanie gości, o 11.00 - Msza św., od 12.30 do ok. 17.00 - wspólne grillowanie, rozmowy, zabawa. Podczas spotkania obowiązuje całkowita abstynencja, także nikotynowa.

Jak mówi ks. Józef Walusiak, współzałożyciel „Nadziei” - fundacji i Katolickiego Ośrodka Wychowania i Terapii Młodzieży w Bielsku-Białej, dwa lata temu, z okazji 20-lecia ośrodka, zorganizowano pierwsze takie spotkanie. Spodobało się, więc powtórzyli je rok temu. Z różnych stron Polski na swoje „Spotkanie po latach” przyjechało około 20 byłych wychowanków ośrodka, jego byłych pracowników i wolontariuszy.

Wśród gości był także ks. prof. Czesław Cekiera. To właśnie dzięki rozmowom i współpracy księdza Cekiery i ks. Walusiaka w czasie ich pracy naukowej na KUL-u na początku lat 90. XX wieku zrodził się pomysł powołania fundacji i ośrodka. Pierwsze pieniądze na ten cel ofiarowała Helena Grodzka - Polka mieszkająca w Stanach Zjednoczonych, która przez lokalne radio usłyszała o staraniach księdza Cekiery związanych z powołaniem w Polsce katolickiego ośrodka dla młodych osób uzależnionych. Zależało jej, by był to ośrodek dla alkoholików, ale ks. Cekiera przekonał ją, że koniecznością w Polsce jest utworzenie katolickiego miejsca terapii dla młodzieży uzależnionej od narkotyków.

W tym roku tradycja spotkań będzie kontynuowana.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma