Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Chcemy być VIP-ami... w Królestwie Bożym

Barbara i Włodzimierz Habartowie - nauczyciele wychowania fizycznego w cieszyńskim LO im. Mikołaja Kopernika zostali laureatami tegorocznej Nagrody św. Melchiora Grodzieckiego.

W cieszyńskim kościele św. Marii Magdaleny, 1 września, podczas dorocznej diecezjalnej pielgrzymki ku czci św. Melchiora Grodzieckiego Habartowie otrzymali Nagrodę imienia Świętego. Ks. prałat Henryk Satława ze Stowarzyszenia "Dziedzictwa św. Jana Sarkandra", które co roku wręcza ją nieprzeciętnym pedagogom, w laudacji podkreślał, że: - Nagrodę przyznano małżonkom za przykład wzorowego życia małżeńskiego, rodzinnego i chrześcijańskiego. Za nienaganną postawę moralną i krzewienie wartości ewangelicznych, służenie innym wsparciem i pomocą, otwartość na potrzeby drugiego człowieka.

Doceniono ich wyróżniającą się pracę dydaktyczną i pedagogiczną, wszechstronne wspomaganie rozwoju fizycznego młodych ludzi, prowadzenie zajęć pozalekcyjnych. Podkreślono zaangażowanie w życie szkoły, środowiska i dbałość o własny rozwój duchowy

- W ten sposób stowarzyszenie chce dowartościować to, co w dzisiejszych czasach najcenniejsze - rodzinę i małżeństwo - podkreślił ks. Satława.

- Nagroda to dla nas ogromne wyróżnienie - mówią Habartowie. - Ale nie uderzyła nam do głowy. Czujemy wielką  nobilitację, ale też zobowiązanie do ciągłej pracy nad sobą, by sprostać temu wyróżnieniu. Podczas odpustowej Mszy św. ku czci św. Melchiora, biskup Franciszek Lobkowicz mówił o pokorze, o tym, by w tym świecie nie zabiegać o bycie VIP-em. My marzymy, żeby być VIP-ami w Królestwie Bożym, by tam Bóg pozwolił nam usiąść przy Sobie.

« 1 2 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy