Nowy Numer 16/2024 Archiwum

Mamy już 2 miliony litrów wody!

Mieszkańcy Podbeskidzia oddali już ponad 26 ton "Makulatury na misje" - dla Sudanu Południowego. Jej wartość to 6548,50 zł. Żeby powstała studnia, potrzeba jeszcze około 39 tys. zł.

- Kilogram makulatury to 75 litrów wody dla mieszkańców Sudanu - tłumaczy Maria Frącz, koordynatorka akcji "Makulatura na misje", Marysi Andruszko, Stefanowi Andruszko, Albertowi Bratkowi i Rafałowi Bratkowi - dzieciom, które pod opieką Anety i Wiesława Andruszków przyjechały z Oświęcimia do Bielska-Białej dwoma samochodami, by oddać prawie dwieście kilogramów makulatury! Dołożą w ten sposób swoją cegiełkę na budowę studni dla mieszkańców Sudanu Południowego.

Jak informuje Maria Frącz, do 15 sierpnia bielszczanie i mieszkańcy sąsiednich miejscowości zebrali już 25 794 kg makulatury, a tym samym - 6548,50 zł na budowę. Całkowity koszt studni to 15 tys. dolarów - około 45 tys. zł.

Makulaturę można oddawać do kontenerów na terenie Bielska-Białej przy kościele NMP Królowej Świata w Cygańskim Lesie, przy szkołach Zgromadzenia Córek Bożej Miłości przy ul. Żywieckiej 20 oraz przy kościele parafialnym na osiedlu Karpackim. Kontenery wystawia firma Eko-Wtór Jakubiec z Bystrej - co dwa tygodnie, w pierwsze i trzecie piątki i soboty miesiąca. Najbliższe akcje - w piątek i sobotę 6 i 7 września oraz 20 i 21 września. W piątek makulaturę można przynosić od 16.00 do 19.00, a w sobotę od 9.00 do 16.00.

- Dzwonią do nas osoby starsze, które nie są w stanie dostarczyć same makulatury do naszych kontenerów - mówi Maria Frącz. - Prosimy tylko o kontakt, zorganizujemy transport, który pozwoli nam ją odebrać bezpośrednio z mieszkań osób zainteresowanych naszą akcją.

Do akcji włączają się nie tylko bielszczanie. Między innymi mieszkańcy Ochab zebrali ponad dwie tony makulatury! Specjalny transport odebrał ją bezpośrednio z ich miejscowości. O zorganizowanie akcji w różnych miejscowościach całej diecezji proszą księża proboszczowie i osoby prywatne.

- Początkowo zaplanowaliśmy akcje na cztery miesiące - od czerwca do września. Ale już teraz możemy obiecać, że będziemy ja prowadzić aż do skutku - aż uzbieramy potrzebną sumę pieniędzy na studnię - dodaje Maria Frącz.

Organizatorzy akcji są obecni przy zbiórce i udzielają odpowiedzi na wszelkie pytania. Dodatkowe informacje - tel. 603 507 301 lub 604 541 838.

.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy