Nowy numer 39/2023 Archiwum

Śląscy ministranci u ks. Bosko

80 ministrantów ze Śląska zdobyło Górę Błogosławieństw. Chłopcy, przeżywający swoje rekolekcje w Beskidach, pielgrzymowali do sanktuarium Maryjnego w Szczyrku.

Ministranci modlili się przy wizerunku Pani Beskidów i w źródlanej grocie, ale największe wrażenie wywarło na nich spotkanie ze św. Janem Bosko, którego relikwie „odpoczywają” w Szczyrku.
Śląscy ministranci przeżywają wakacyjne rekolekcje także w Beskidach. Turnusy rekolekcyjne zorganizowano dla nich między innymi w Brennej i w Bielsku-Białej Lipniku.

Po szczyrkowskim sanktuarium oprowadzał ich pracujący tutaj ks. Piotr Wala, który sam pochodzi z Jastrzębia w archidiecezji katowickiej. Ministranci uczestniczyli we Mszy św. oraz w nabożeństwie Koronki do Bożego Miłosierdzia. Podczas pielgrzymki poznali św. Jana Bosko jako wzór rozpoznania i wypełnienia powołania do służby Bożej.

Wraz z chłopcami na Górce modliły się także dzieci z kęckich przedszkoli, młodzież w województwa łódzkiego oraz seniorzy z Piekar Śląskich. Sanktuarium w Szczyrku na Górce tętni życiem. Zaglądają tutaj turyści oraz pielgrzymi, których przyciąga także sława relikwii św. Jana Bosko, peregrynujących po całym świecie dla uczczenia 200. rocznicy jego urodzin. Jednym z wychowanków św. Jana Bosko był św. Dominik Savio, pierwszy podopieczny założyciela salezjanów, wyniesiony na ołtarze, czczony także jako patron ministrantów.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy