Bielsko-Żywiecki

Wybierz się na pieszą pielgrzymkę!

Tegoroczne rekolekcje w drodze są wezwaniem do wędrówki "Z Maryją w pielgrzymce wiary".

Pątnicy mogą się zgłaszać w bielskiej księgarni św. Jacka oraz w katolickich księgarniach w Milówce i w Kętach. Osobne zapisy na pielgrzymkę prowadzone są także w parafiach dekanatów: andrychowskiego, cieszyńskiego, oświęcimskiego i czechowickiego.

Pielgrzymka - już po raz 22. - wyruszy z sanktuarium MB Bolesnej w Bielsku-Białej Hałcnowie we wtorek 6. sierpnia. Na Jasną Górę pielgrzymki dotrą w niedzielę 11. sierpnia. Sześciodniowe rekolekcje w drodze, pod hasłem „Z Maryją w pielgrzymce wiary”, uwieńczy modlitwa przed ikoną Jasnogórską i Msza św. na wałach.

- Do wyruszenia pielgrzymki pozostaje jeszcze sporo czasu - mówi jej główny przewodnik ks. Józef Walusiak - ale wcześniejsze zapisy bardzo pomagają organizatorom. Dzięki nim można przygotować odpowiednią bazę transportową do przewozu bagaży, zorganizować służbę medyczną i zamówić noclegi.

Wydrukowano już specjalne książeczki, które pielgrzymi otrzymują przy zapisie. Książeczka jest nie tylko dokumentem potwierdzającym udział w pielgrzymce, ale zawiera także teksty pieśni i modlitw, dokładny program pielgrzymki oraz niezbędne informacje dotyczące bezpieczeństwa i wygody pielgrzymów. Szczegółowe informacje na temat pielgrzymki można znaleźć na stronie www.pielgrzymka.bielsko.pl.

« 1 »