W kościele Opatrzności Bożej w Białej biskup Piotr Greger przewodniczył adoracji, do której zaprosił katolików na całym świecie papież Franciszek.
W kościołach na terenie całej diecezji bielsko-żywieckiej duszpasterze odpowiedzieli na życzenie Ojca Świętego, by 2 czerwca o godzinie 17.00 w każdym kościele na świecie odbyła się Adoracja Najświętszego Sakramentu. To ogólnoświatowe wydarzenie - pierwsze w dziejach Kościoła, wszędzie, w tym samym czasie - odbywało się pod hasłem: „Jeden Pan, jedna wiara”.
W diecezji bielsko-żywieckiej centralne nabożeństwo odbyło się w kościele Opatrzności Bożej w Białej. Przewodniczył mu biskup Piotr Greger.
Przed Najświętszym Sakramentem czytano fragmenty Pisma Świętego, modlitwy papieży: Piusa XII, bł. Jana XXIII, Pawła VI, Jana Pawła I oraz bł. Jana Pawła II i Benedykta XVI. Wspólna modlitwa wszystkich obecnych była przeplatana okazją do adoracji w milczeniu i osobistego powierzenia Jezusowi swoich spraw w ciszy.
Diecezjanie bielsko-żywieccy modlili się razem w intencjach sformułowanych przez papieża Franciszka:
„Za Kościół na całym świecie, a dziś zjednoczony na Adoracji Najświętszego Sakramentu. Niech Pan czyni go zawsze posłusznym słuchanemu Słowu Bożemu, aby ukazywał się światu zawsze jako »chwalebny, nie mający skazy czy zmarszczki, czy czegoś podobnego, lecz aby był święty i nieskalany« (Ef 5,27). Oby Słowo zbawcze poprzez wierne głoszenie rozbrzmiewało jako niosące miłosierdzie i pobudzające do ponownego zaangażowania w miłości, aby nadać pełen sens bólowi, cierpieniu i jako przywracające radość i pogodę ducha”.
oraz:
„Za tych, którzy w różnych częściach świata doświadczają cierpienia nowego zniewolenia i są ofiarami wojen, handlu ludźmi, narkotykami oraz pracy niewolniczej, za dzieci i kobiety, znoszące wszelkie formy przemocy. Oby ich ciche wołanie o pomoc obudziło czujność Kościoła, aby wpatrując się w Chrystusa ukrzyżowanego nie zapomniał o wielu braciach i siostrach pozostawionych na pastwę przemocy. Ponadto za tych wszystkich, którzy przeżywają niepewność ekonomiczną, szczególnie bezrobotnych, osoby starsze, imigrantów, bezdomnych, więźniów i doświadczających marginalizacji. Niech modlitwa Kościoła i jego czynne dzieło solidarności będzie dla nich pocieszeniem i wsparciem w nadziei, mocą i odwagą w obronie godności człowieka.
Bialskie nabożeństwo zakończyły: procesja z Jezusem Eucharystycznym, w czasie której śpiewano litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa, uroczyste „Te Deum” i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.