Nowy numer 37/2021 Archiwum

Daj się wkręcić

"Wkręć się w Kościół” - zachęcają młodzi z KSM, którzy organizują II Rowerową Pielgrzymkę „Śladami Wiary Podbeskidzia”. Zapisy - do 24 maja!

Już 31 maja - po Mszy św. sprzed budynku kurii diecezjalnej, rowerowi pielgrzymi wyruszą na kolejny szlak beskidzkiej wiary. Pielgrzymowanie zakończą 2 czerwca. Zapisy - do 24 maja!

- To doskonały sposób na aktywny wypoczynek połączony z wartościami - mówi Dominika Konior z grona organizatorów - Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Bielsko-Żywieckiej. - Rowerzyści w ciągu trzech dni przejadą w sumie 180 km. Wystartują z Bielska-Białej. Następnie pojadą przez Chybie, Strumień – tam odwiedzą sanktuarium św. Barbary - dalej udadzą się do Kończyc Małych, Cieszyna, Ustronia, Istebnej, Koniakowa, Rajczy, Milówki, Ciśca i Radziechów po to, by pielgrzymkę zakończyć u źródeł, czyli w Bielsku-Białej. Rowerowi pielgrzymi odwiedzać będą mijane świątynie – tam będą się modlić i poznawać historię miejsc.

Patronem honorowym przedsięwzięcia jest biskup Tadeusz Rakoczy.
- Do pielgrzymowania na rowerach, zapraszamy osoby, które są fizycznie przygotowane do codziennego przejechania około 60 km oraz akceptują ściśle religijny i rekolekcyjno-katechetyczny charakter (codzienne uczestnictwo we Mszy św. oraz czynny udział w wspólnej modlitwie, nabożeństwach, śpiewach, konferencjach, spotkaniach formacyjnych) tego wydarzenia - zaznaczają organizatorzy.

Po raz pierwszy rowerowi pielgrzymi wyruszyli w zeszłym roku - chcieli uczcić 20-lecie powstania diecezji bielsko-żywieckiej. Na starcie, w Bielsku-Białej przy pomniku bł. Jana Pawła II stawiło się 17 rowerzystów w wieku od 8 do ponad 60 lat. Błogosławieństwa na 160-kilometrową drogę udzielił im biskup Piotr Greger. Zdobyli Górkę w Szczyrku, Krzyża na Matysce, Rychwałd, Oświęcim, Kęty, Wilamowice, Hałcnów, Iłownicę i Skoczów.

Obowiązujący sprzęt dla pielgrzymującego rowerzysty:

1. Kask,

2. Oświetlenie: światło przednie o barwie białej lub żółtej (stałe, czyli nie migające), czerwone światło tylne (może być migające), oba światełka na wysokości 350-900 mm od podłoża,

3. Czerwony odblask z tyłu - w kształcie innym niż trójkąt,

4. Dzwonek,

5. Sprawne hamulce,

6. Błotniki na oba koła (najlepiej długie, zasłaniające jak największą część kół),

7. Bidon,

8. Śpiwór, karimata - bagaże przewożone będą wozem technicznym.

Zapisy na pielgrzymkę wraz z wymaganymi dokumentami (formularze i szczegóły na: www.ksm.diecezja.bielsko.pl) należy wysłać na adres:


Krzysztof Gawłowski Biuro KSM Diecezji Bielsko-Żywieckiej
ul. Żeromskiego 5-7
43-300 Bielsko-Biała
z dopiskiem "Rowerowa Pielgrzymka"


W razie pytań można kontaktować się mailowo: ksm@diecezja.bielsko.pl, lub telefonicznie: 696 469 228.

 

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama