Nowy numer 37/2021 Archiwum

Tomasz Gałosz - olimpijczyk z Sułkowic

Tomasz Gałosz z parafii Miłosierdzia Bożego w Sułkowicach-Łęgu, uczeń drugiej klasy LO im. Stanisława Wyspiańskiego w Kętach, został zwycięzcą 23 Olimpiady Teologii Katolickiej.

Takiego wyniku jeszcze w dziejach diecezji bielsko-żywieckiej nie osiągnął  żaden uczeń. Tomek nie tylko zakwalifikował się do grona trzech osób reprezentujących naszą diecezję na ogólnopolskim finale OTK, ale także podczas finałowych zmagań pokonał wszystkich innych zawodników, którzy dostali się do finału.

Finał ogólnopolskiego konkursu odbył się 5 i 6 kwietnia w Legnicy, gdzie spotkało się 120 uczestników z całej Polski. Naszą diecezję reprezentowali także licealiści z Bielska-Białej: Natalia Karkocha z LO im. S. Żeromskiego i Wojciech Talik z LO nr 5. – Wszyscy byli dobrze przygotowani, o czym najlepiej świadczyły niewielkie różnice w punktacji. Najważniejsze było jednak to, że nie byliśmy dla siebie konkurentami, wspierając się wzajemnie – uważa Tomasz Gałosz, który jest pierwszym w dziejach naszej diecezji zwycięzcą tej olimpiady. W nagrodę może wybrać indeks kilku uczelni, a także wyjechać na pielgrzymkę do Grecji.

- Cieszyłem się już wtedy, gdy Tomek znalazł się w gronie najlepszych z całej Polski i dostał się do finału. Nie spodziewaliśmy, że wygra olimpiadę, więc radość jest tym większa. Tomek jest wspaniałym, a przy tym bardzo skromnym uczniem – mówi z uznaniem ks. Piotr Konieczny, katecheta i opiekun zwycięzcy.

- To był szczęśliwy dzień dla całej naszej rodziny - przyznają z dumą rodzice olimpijczyka. Tego dnia nie tylko Tomek zwyciężył w konkursie, ale odbyła się też uroczystość w sułkowickiej parafii, podczas której jego młodszy brat został lektorem.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama