Nowy numer 5/2023 Archiwum

Oratorium dla oświęcimskiej młodzieży

Bp Piotr Greger w obecności inspektora ks. Dariusza Bartochy SDB poświęcił kompleks pomieszczeń świetlicy środowiskowej, oddanych do użytku młodych mieszkańców Oświęcimia. W oratorium będą mogli spędzać wolny czas, rozwijać talenty i uczyć się tego, co pomoże im w dorosłym życiu.

Poświęcenie odnowionych sal, z salką zabaw dla najmłodszych, kawiarenką dla młodzieży, salą teatralną i zespołem mniejszych pomieszczeń, oznacza wznowienie działalności Oratoraium. Jego dyrektorem mianowany został ks. Andrzej Policht SDB.  

Uroczystość rozpoczęła się prezentacją pantomimy, którą grupa młodych przygotowała pod kierunkiem Dawida Szydły, studenta ASP. Sztuka przedstawiała życie świętego założyciela zgromadzenia księży salezjanów - ks. Jana Bosko i jego drogę do stworzenia koncepcji wychowawczej i duszpasterskiej pracy z młodzieżą w oratoriach tworzonych przy parafiach. - To ks. Bosko rozpoczął dzieło, które dziś kontynuowane jest przez jego współbraci na całym świecie – mówił reżyser przedstawienia.

Ks. Bogdan Nowak SDB, dyrektor oświęcimskiego Zakładu Salezjańskiego, dziękując twórcom i wykonawcom przedstawienia przypominał, że jest ono elementem przygotowań do zaplanowanych na 16 sierpnia uroczystości oddania miasta Oświęcim pod patronat św. Jana Bosko. Będzie to wyraz wdzięczności za wszystkie dzieła salezjańskiej obecności: pracę duszpasterską w parafii, prowadzenie zespołu szkół, internatu, warsztatów szkolnych, hotelu, zakładu diagnostyki samochodowej, oratorium dla młodzieży. Pierwsi salezjanie przybyli do tego miasta 115 lat temu. Oświęcim był pierwszą polską placówką zgromadzenia.

Za to zaangażowanie dziękował obecny na poświęceniu prezydent Oświęcimia Janusz Chwierut, który ofiarował do oratorium obraz.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy