Nowy numer 24/2021 Archiwum

Młodzi z palmami w Bielsku-Białej

Uwierz w swoją młodość! – pod takim hasłem w Niedzielę Palmową młodzież diecezji bielsko-żywieckiej przybędzie na spotkanie ze swoim biskupem.

Rozpocznie się ono o 13.30 przy kościele Trójcy Przenajświętszej, gdzie bp Tadeusz Rakoczy poświęci przywiezione przez młodzież palmy.

Później kapłani i młodzież w procesji przejdą do katedry św. Mikołaja, gdzie o 14.00 rozpocznie się Eucharystia, koncelebrowana pod przewodnictwem bp. Rakoczego, który także wygłosi homilię skierowaną do młodych.

- Tematem tegorocznego spotkania będą słowa z Ewangelii według św. Mateusza: „Idźcie i nauczajcie wszystkie narody” – przypomina ks. prał. Józef Oleszko, diecezjalny duszpasterz młodzieży, zachęcając do licznego udziału we wspólnej modlitwie, po której przewidziane są także artystyczne występy i poczęstunek wojskową grochówką.

W specjalnym liście zaproszenie na Niedzielę Palmową skierował do młodzieży i jej duszpasterzy biskup Tadeusz Rakoczy, który napisał:

Drodzy Młodzi Przyjaciele!

Kieruję do was słowo pozdrowienia i zaproszenia do udziału w XXVIII Światowym Dniu Młodzieży, który pragniemy przeżyć 24 marca w Niedzielę Palmową w sercu naszego diecezjalnego Kościoła, jakim jest katedra św. Mikołaja. Inicjatywa ta zrodziła się pod natchnieniem Ducha Świętego w sercu błogosławionego Jana Pawła II. To on – jako Piotr naszych czasów – nieraz w bólu przemierzał świat, by gromadzić przy Chrystusie niezliczone rzesze młodych ludzi. Umacniał ich w wierze i budził w młodych sercach potrzebę nowej ewangelizacji.

« 1 2 3 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama