Nowy numer 24/2021 Archiwum

Dobra Nowina w języku hip-hop

– Rzućcie jakiś temat – zawołał ze sceny. Ktoś krzyknął: – Mleko w proszku! Jego freestyle wzbudził owację. – Dawajcie dalej – zachęcał. Następny był autobus. Chcieli go słuchać. Droga dla Jezusa została otwarta.

Jeśli robimy to, co kochamy, to jest to taki wstęp do życia w pełni z Bogiem – mówi 22-letni Arkadio, raper z Nowego Sącza. Pięć lat temu, kiedy przez alkohol i narkotyki dotknął dna, rodzony brat zaprowadził go na modlitwę wstawienniczą. Niedługo potem chłopak poszedł do spowiedzi generalnej.

Dla Arkadia zaczęło się nowe życie, a hip-hop stał się pretekstem do zachęcania młodych ludzi, by szukali swoich pasji. Dziś Arkadio nie tylko występuje na scenie – głosi rekolekcje i prowadzi warsztaty z rymowania. – Dla mnie pasją jest życie z Jezusem – deklaruje raper i jednocześnie dodaje, że gdziekolwiek jest, na początku spotkania stara się „nie wyskakiwać” z Panem Jezusem. – Najpierw chcę zainteresować słuchaczy, nawiązać z nimi kontakt. Staram się, by ktoś mnie o coś zapytał. Jeśli oni zaczynają mnie słuchać, ja zaczynam mówić. Tak było także podczas koncertu „Pasja – rewelacja”, który 12 marca w bielskim klubie „Backstage” zorganizowała fundacja „Drachma”.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama