Nowy numer 25/2018 Archiwum

„October Baby” w Brzeszczach

Ten film trudno znaleźć w repertuarze dużych kin. Bo dla wielu temat jakiś taki... „kontrowersyjny”. Brzeszczańskie kino „Wisła” zdecydowało się na jego pokaz jako piąte w Polsce.

Twórcy amerykańskiego filmu „October Baby” od początku spotykali się z brakiem zainteresowania tematyką swojego filmu. Stworzyli antyaborcyjny obraz, inspirowany życiem Gianny Jessen – jednej z czołowych działaczek pro life, która urodziła się mimo próby aborcji podjętej przez jej matkę w ósmym miesiącu ciąży.

Kino „Wisła” w Brzeszczach jest w gronie tych, które bez wahania 14 marca zaprosiło widzów na pokaz tego filmu. – W lutym przyszła do mnie młoda mieszkanka Brzeszcz z informacją, że w bielskiej Galerii „Wzgórze” widziała ten film, i zapytała, czy moglibyśmy go zagrać u nas – mówi Małgorzata Wójcik, dyrektor Ośrodka Kultury w Brzeszczach. – Niedługo potem znalazłam się w Pszczynie na konferencji dla rodziców i wychowawców o wychowaniu do miłości, zorganizowanej przez Joannę Piosik, zaangażowaną w działalność obrońców życia. Jeden z prelegentów mówił, że tylko cztery kina zdecydowały się na projekcję tego filmu w Polsce. Podniosłam rękę: „Nasze jest piąte”.

« 1 2 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma