Nowy numer 37/2021 Archiwum

Apel Akcji Katolickiej w obronie rodziny

Podczas spotkania Rady Ruchów Katolickich Diecezji Bielsko-Żywieckiej podjęto szereg działań związanych z obroną tradycyjnych wartości stanowiących fundament rodziny i małżeństwa, a także z obroną życia ludzkiego.

- Ponadto Akcja Katolicka i Rada Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich naszej diecezji propagują akcję wysyłania do Premiera indywidualnych listów będących forma protestu wobec wspierania i propagowania przez część Rady Ministrów tzw. "związków partnerskich" i ustawowego ich zrównania z małżeństwem i rodziną - mówi Irena Olma, przewodnicząca Rady. - W listach będziemy zwracać uwagę na to, że takie projekty są dyskryminujące dla polskich rodzin i małżeństw, gdyż zrównuje się je z dewiacyjnymi formami zachowań, które  w żaden sposób nie mogą  stać się podstawą funkcjonowania jedynej podstawowej komórki społecznej, jaką jest rodzina. Będziemy wskazywać na fakt, że uregulowanie związków partnerskich obniży stopę zawierania małżeństw, jak pokazują doświadczenia innych krajów, im niższa stopa zawierania małżeństw, tym niższy wskaźnik urodzeń - co pogorszy  perspektywę demograficzną Polski.

Członkowie stowarzyszeń katolickich naszej diecezji rozpoczęli też  zbieranie podpisów na listach wspierając akcję "Jeden z nas" - europejską kampanię na rzecz obrony życia nienarodzonych. Akcja "Jeden z nas” ma na celu doprowadzenie do zaprzestania finansowania z budżetu Unii Europejskiej aborcji i doświadczeń na ludzkich embrionach. Akcja, która jest przedsięwzięciem międzynarodowym, wykorzystuje legalną drogę prawną obowiązującą w UE. By mieć szansę na zmianę zapisów w prawie unijnym potrzeba co najmniej miliona podpisów obywateli UE.

« 1 2 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama