Misjonarze pochodzący z naszej diecezji – osoby świeckie, zakonne i księża – pracują m.in. w Chile, Boliwii, Peru, Gwatemali, Tanzanii, a także reewangelizują mieszkańców byłego Związku Radzieckiego czy Europy Zachodniej. O ich pracy 23 lutego przypomniał ks. kan. Stanisław Budziak, dyrektor diecezjalnego dzieła misyjnego, podczas rejonowego dnia misyjnego w Kończycach Małych. W przeddzień II niedzieli Wielkiego Postu, która w polskim Kościele jest obchodzona jako niedziela Ad Gentes – dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami – pomocnicy misji spotkali się w tutejszym sanktuarium Matki Bożej.
To dla nas sygnał, że cenisz rzetelne dziennikarstwo jakościowe. Czytaj, oglądaj i słuchaj nas bez ograniczeń.
Czytasz fragment artykułu
Subskrybuj i czytaj całość
już od 14,90 zł








