GN 2/2019 Archiwum

Feriada dla pięciuset

Pół tysiąca najmłodszych mieszkańców Gilowic wzięło udział w kolejnym cyklu zimowych zajęć, zorganizowanych przez miejscowy Gminny Ośrodek Kultury.

Organizatorzy Feriady 2013 zadbali o to, żeby nikt się nie nudził, i przygotowali wiele atrakcji. Podczas zajęć plastycznych dzieci wykonywały kartki walentynkowe, zimowe krajobrazy na szkle, kolaże z suchej żywności, decoupage i biżuterię.

Poza zajęciami plastycznymi przygotowano wiele sportowych atrakcji: gry planszowe, szachy, bambuko, unihokej oraz plac zabaw ze zjeżdżalnią dla najmłodszych.

W ramach tego rocznej Feriady rozegrane zostały liczne turnieje, w tym turniej unihokeja w kategoriach chłopców i dziewcząt, turniej w minipiłkarzyki oraz mistrzostwa Gilowic w szachach i warcabach. Zwycięzcy otrzymali drobne upominki, dyplomy i nagrody. W czasie zabawy, w ramach akcji: „Cała Polska czyta dzieciom”, maluchy słuchały teatrzyku czytanego pt. „Szukając Marudka”. A czytaniu towarzyszył konkurs na najlepsze zakończenie przygód tytułowego bohatera.

Na zakończenie wspólnego czasu przygotowano projekcję filmu – jednej z najpiękniejszych bajek Dr. Seussa, twórcy pouczających historii – „Lorax”. Podczas seansu, każdy widz otrzymał tubę popcornu.

Na cały tydzień sala GOK zamieniła się w wielki plac zabaw, gdzie każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy