Nowy numer 50/2018 Archiwum

Malarska złota dziesiątka

Z dużym zainteresowaniem publiczności 
spotkała się tegoroczna wystawa, będąca kolejną próbą ukazania 
dorobku artystów 
z Podbeskidzia na progu rozpoczynającego się wieku.


W ramach cyklu „Bielsko XXI” odbyło się już pięć wystaw. - Obecna, którą przygotowaliśmy wspólnie z Heleną Dobranowicz, nosi tytuł „Korzenie” i jest zachętą do skonfrontowania tego, czym żyje sztuka dzisiejsza, z poszukiwaniami i postawami powszechnie znanych artystów, którzy tworzyli początki bielskiej plastyki - mówi Piotr Czadankiewicz, jeden z kuratorów wystawy „Bielsko XXI - Korzenie”.


Można na niej zobaczyć prace takich artystów jak Alfred Biedrawa, Ignacy Bieniek, Andrzej Gilman, Halina Gocyła-Kocyba, Jan Grabowski, Kazimierz Kopczyński, Michał Kwaśny, Aleksander Łabiniec, Czesław Wieczorek, Kazimierz Wilczyński. Ich dzieła pokazują, że w tradycji artystycznej regionu pojawiły się mocno zróżnicowane propozycje. Tym ciekawsze jest to, co z tych propozycji w obecnej twórczości młodego pokolenia pojawia się nadal, a co zanikło lub ewoluowało.

« 1 2 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy