GN 2/2019 Archiwum

Pobiegli, by wesprzeć nowe życie

Już po raz trzeci w Wiśle odbył się „Bieg po Nowe Życie” – narciarska impreza promująca
w Polsce ideę transplantologii.


Tym razem Bieg poszerzony był
o slalom rozegrany w Szczyrku. Akcja, zainicjowana przez boksera Przemysława Saletę, który oddał nerkę swojej córce, zyskuje coraz więcej sympatyków. Uczestniczą
w niej ludzie, którzy odzyskali dzięki przeszczepom zdrowie, dawcy organów oraz wielu znanych sportowców, aktorów, piosenkarzy i dziennikarzy, których obecność przyciąga tłumy kibiców. – To świetna zabawa, a przy tym okazja, by pokazać, jak można ratować ludzkie życie – przyznawali wszyscy. Puchary wręczał prof. Jerzy Buzek, a autografom i pamiątkowym fotografiom z gwiazdami nie było końca.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy