Nowy numer 7/2019 Archiwum

Nowy kustosz na Górce

Nowym kustoszem Sanktuarium Królowej Beskidu w Szczyrku na Górce został ks. Stanisław Oskwarek, salezjanin.

Ks. Stanisław Oskwarek ma 45 lat. Jest kapłanem od 15 lat. Pochodzi z Myślenic. Będzie kierował nie tylko sanktuarium, ale także wspólnotą zakonną i Salezjańskim Domem Duchowości, który działa przy sanktuarium. Dotychczas pełnił funkcję prorektora salezjańskiego seminarium w Krakowie do spraw studiów, mocno angażował się także w akcję powołaniową i duszpasterstwo młodzieży.

Poprzedni kustosz, ks. Marek Kaczmarczyk SDB,  został mianowany dyrektorem administracyjnym Poligrafii Watykańskiej.

Początki Szczyrkowskiej Górki sięgają końca XIX wieku i objawień Maryjnych, których adresatką była dwunastoletnia Julianna Pezda. Pięć lat temu czczony tutaj wizerunek – kopię obrazu Matki Bożej Częstochowskiej – kard. Stanisław Dziwisz ozdobił koronami pobłogosławionymi przez papieża Benedykta XVI. Ze względu na szczególną modlitwę nad dziećmi i małżeństwami sanktuarium w ostatnim czasie zyskało miano Szczyrkowskiej Górki Błogosławieństw.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL