Nowy numer 47/2023 Archiwum

Licealiści otworzyli dla chorych... dom serca przejdź do galerii

15. Koncert Walentynkowy przygotowali cieszyńscy licealiści i absolwenci, ich rodzice i nauczyciele, a także wolontariusze Hospicjum im. Łukasza Ewangelisty.

Widzowie oklaskiwali wszystkich występujących, którzy prezentowali swoje niezwyczajne talenty artystyczne. Na scenie zaprezentowały się młodsze i trochę starsze talenty - kabarety, wokaliści prezentujący wszystkie gatunki muzyczne, tancerze. Publiczność gorąco oklaskiwała zespół "Unosonus", wokalistki, które zaprezentowały "Odrobinę szczęścia w miłości", występy nauczycieli - m.in. katechetów: ks. Bartosza Łacka i Michała Legierskiego za ich brawurowe wykonanie piosenki Grzegorza Turnaua „Tutaj jestem”. Owację widzowie zgotowali także maluchom - dzieciom nauczycieli z „Kopernika” (które zaprosiły do odśpiewania „Ojcowskiego domu”) - oraz chórowi „Anthony’s voices” z I LO im. A. Osuchowskiego. Salwy śmiechu padały w czasie numerów kabaretowych - zwłaszcza "Interfejsu 2020" w wykonaniu tria: "Szczures/Nojman/Gorol".

Skoro koncert jubileuszowy - nie mogło zabraknąć urodzinowego tortu, który uroczyście na scenę wnieśli Katarzyna Michałek i Włodzimierz Habarta.

Gościem specjalnym spotkania była Ewa Jucha - żona Michała, podopiecznego hospicjum, chorującego na nowotwór. Na ekranie widzowie mieli okazję zobaczyć fragmenty wywiadu, jaki przeprowadziła z Michałem Dorota Kania przed jego operacją. Wzruszona pani Ewa dziękowała wszystkim za zaangażowanie w bezinteresowną pomoc chorym, a także za wpłaty 1 procenta na pomoc jej mężowi, kierowane na konto cieszyńskiego hospicjum. Oni obiecali, że na pewno tę tradycję będą kontynuować.

Na rzecz Stowarzyszenia Przyjaciół Hospicjum im. Łukasza Ewangelisty w Cieszynie, które od 2009 r. oficjalnie jest organizacja pożytku publicznego, można wpłacać 1 procent podatku. Nr KRS 0000134259.

 

 

 

« 1 2 »

Zapisane na później

Pobieranie listy