Nowy numer 29/2019 Archiwum

Maraton Biblijny w Książnicy Beskidzkiej

Były mistrz bokserski Marian Kasprzyk, inspektor policji Mariusz Kuliński i posługująca się Braillem Małgorzata Wiecha byli lektorami ekumenicznego maratonu biblijnego.

Na zakończenie Tygodnia Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan w bielskiej Książnicy beskidzkiej odczytano fragmenty Księgi Rodzaju, opisujące historię Adama, Noego i Abrahama. Maraton rozpoczęli księża biskupi Tadeusz Rakoczy i Paweł Anweiler. Obok nich nad otwartą Księga pochyliło się jeszcze trzynaścioro innych lektorów - duchownych i świeckich - katolików, ewangelików i prawosławnych. Teksty maratonu przygotowała redakcja radia Diecezjalnego „Anioł Beskidów”.

W głośnym czytaniu uczestniczyli też przedstawiciele władz miasta, powiatu i województwa, służb mundurowych, ruchów i wspólnot religijnych. Lekturze przysłuchiwali się czytelnicy Książnicy oraz uczniowie pobliskich szkół.

Każdy z lektorów otrzymał na pamiątkę chlebek pojednania. Maraton będzie można odsłuchać w radiu „Anioł Beskidów” w piątek 25. stycznia o godz. 10.00, 16.00 i 23.00.

« 1 2 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL