Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Ekumeniczny Maraton Biblijny już w czwartek

Już w czwartek 24 stycznia o 10.00 w Książnicy Beskidzkiej rozpocznie się głośne czytanie Biblii. Do czytania Biblii zaproszeni zostaną przedstawiciele różnych wyznań i zawodów.

Już po raz piąty organizatorzy włączają się w obchody Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan, zapraszając na wspólne czytanie Biblii - pod hasłem: „Ojcowie naszej wiary - od Adama do Abrahama”.

Ekumeniczne czytanie wybranych fragmentów Pisma Świętego objęło dotychczas Ewangelię i Księgę Dziejów Apostolskich. Tym razem - w Roku Wiary - czytanie będą fragmenty Księgi Rodzaju, opisujące stworzenie świata i człowieka, upadek prarodziców, dzieje Noego i Abrahama. Uwieńczeniem wspólnej lektury Biblii będzie fragment 1. Listu św. Pawła Apostoła do Koryntian, ze słowami: „Jak w Adamie wszyscy umierają, tak też w Chrystusie wszyscy będą ożywieni”.

Tradycją biblijnych maratonów stało się obdarowanie każdego z czytających maleńkim bochenkiem chleba - pamiątkowym chlebkiem pokoju. Wspólna modlitwa księży biskupów i pobłogosławienie chlebów jest stałym punktem zamykającym bielskie czytanie Pisma Świętego. Do czytania - i słuchania - organizatorzy zapraszają wiernych wszystkich wyznań.

 

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma