Nowy numer 28/2018 Archiwum

Z nimi trzeba po prostu być

– Z nauką w szkole jest jak z przepisem na ciasto. Niby wszyscy mają te same składniki, znają proporcje, a jednak trzeba mieć jeszcze to coś, co sprawi, że ciasto będzie wyjątkowe – mówi Beata Markowicz, dyrektor Zespołu Szkół Katolickiego Towarzystwa Kulturalnego w Bielsku-Białej.

Uczniowie gimnazjum i liceum prowadzonych przez Katolickie Towarzystwo Kulturalne w Bielsku-Białej mówią o swoich nauczycielach – bardzo wymagający, czasem ma się ich dość, ale to prawdziwi pasjonaci nauki, którzy wiedzą jak motywować do pracy i... nie odpuszczą, póki nie nauczą! Nazajutrz po opublikowaniu ogólnopolskiego rankingu liceów ogólnokształcących, uczniów szkół KTK powitał kosz słodyczy.

Okazją do świętowania było 10. miejsce liceum w ogólnopolskim podrankingu maturalnym liceów ogólnokształcących. – To naprawdę radosna wiadomość – mówi Beata Markowicz. – W ubiegłym roku byliśmy na miejscu 23! Pod tym względem zajęliśmy w województwie śląskim miejsce pierwsze. Jest to radość tym większa, że ok. 55 procent uczniów, którzy są współautorami tych sukcesów, uczyło się u nas od pierwszej klasy szkoły podstawowej. Uważam, że z tej perspektywy trud naszych uczniów oraz praca nauczycieli – od szkoły podstawowej począwszy, poprzez gimnazjum i oczywiście liceum – zostały uwieńczone w piękny sposób. W całościowym rankingu liceów ogólnokształcących – gdzie pod uwagę bierze się również wyniki uzyskane w olimpiadach przedmiotowych – LO KTK zajęło miejsce 25 (w zeszłym roku – 45.) ustępując w województwie śląskim i mieście tylko V LO w Bielsku-Białej.

« 1 2 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma