Reklama

    Nowy numer 11/2023 Archiwum

Z nimi trzeba po prostu być

– Z nauką w szkole jest jak z przepisem na ciasto. Niby wszyscy mają te same składniki, znają proporcje, a jednak trzeba mieć jeszcze to coś, co sprawi, że ciasto będzie wyjątkowe – mówi Beata Markowicz, dyrektor Zespołu Szkół Katolickiego Towarzystwa Kulturalnego w Bielsku-Białej.

Uczniowie gimnazjum i liceum prowadzonych przez Katolickie Towarzystwo Kulturalne w Bielsku-Białej mówią o swoich nauczycielach – bardzo wymagający, czasem ma się ich dość, ale to prawdziwi pasjonaci nauki, którzy wiedzą jak motywować do pracy i... nie odpuszczą, póki nie nauczą! Nazajutrz po opublikowaniu ogólnopolskiego rankingu liceów ogólnokształcących, uczniów szkół KTK powitał kosz słodyczy.

Okazją do świętowania było 10. miejsce liceum w ogólnopolskim podrankingu maturalnym liceów ogólnokształcących. – To naprawdę radosna wiadomość – mówi Beata Markowicz. – W ubiegłym roku byliśmy na miejscu 23! Pod tym względem zajęliśmy w województwie śląskim miejsce pierwsze. Jest to radość tym większa, że ok. 55 procent uczniów, którzy są współautorami tych sukcesów, uczyło się u nas od pierwszej klasy szkoły podstawowej. Uważam, że z tej perspektywy trud naszych uczniów oraz praca nauczycieli – od szkoły podstawowej począwszy, poprzez gimnazjum i oczywiście liceum – zostały uwieńczone w piękny sposób. W całościowym rankingu liceów ogólnokształcących – gdzie pod uwagę bierze się również wyniki uzyskane w olimpiadach przedmiotowych – LO KTK zajęło miejsce 25 (w zeszłym roku – 45.) ustępując w województwie śląskim i mieście tylko V LO w Bielsku-Białej.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy