Nowy numer 4/2023 Archiwum

Grand Prix w Tychach dla Chóru ATH

Kolędy stanowią ważną pozycję w ich repertuarze. Nagrali je na płycie i chętnie śpiewają je także podczas koncertów. W organizowanym od ponad dwudziestu lat przeglądzie kolęd w Tychach wypadli najlepiej.

Chór Akademii Techniczno-Humanistycznej został zwycięzcą „XXII Tyskich Wieczorów Kolędowych”. Zespół ma już na koncie bogaty dorobek w postaci nagród i wyróżnień. Zdobył kolejne Grand Prix, które przyznało grono wymagających jurorów: ks. dr hab. Antoni Reginek, muzykolog, prezes Stowarzyszenia Polskich Muzyków Kościelnych, przewodniczący jury, Janina Konieczny, muzyk, pedagog, była wieloletnia dyrektor Zespołu Szkół Muzycznych w Tychach, prof. Jan Ballarin, śpiewak, dyrektor Instytutu Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Katowicach,
Tadeusz Piszek, śpiewak, wykładowca Akademii Muzycznej w Katowicach, Benon Maliszewski, śpiewak, nauczyciel śpiewu solowego w Państwowej Szkole Muzycznej im. Mieczysława Karłowicza w Katowicach.

- Cieszymy się z tej nagrody, a swoją radość podzielimy z całą uczelnianą społecznością podczas tradycyjnego już koncertu kolęd w sali bielskiej Państwowej Szkoły Muzycznej w Bielsku-Białej - powiedział Jan Borowski, dyrygent chóru.;

Koncert finałowy połączony z wręczeniem nagród odbył się w kościele św. Marii Magdaleny w Tychach. Rozpoczęło go "Wśród nocnej ciszy" w wykonaniu wszystkich zwycięskich chórów, a zakończyła kolęda "Bóg się rodzi", zaśpiewana przez wszystkie chóry oraz publiczność.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy