Nowy numer 22/2020 Archiwum

Puchar Świata skoczków w Wiśle-Malince

Na ten dzień Wisła czekała od dawna. Mocno przygotowywała się od pięciu lat – i wreszcie spełniło się marzenie: miasto zostało gospodarzem jednego z konkursów Pucharu Świata w skokach narciarskich.

Imprezy tej rangi jeszcze w Wiśle nie było. Zawodnicy wystartowali na Skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince, a wśród uczestników konkursu znalazło się 9 reprezentantów Polski. Pierwszy pucharowy skok w zawodach, dzięki któremu przeszedł do historii Pucharu Świata w Wiśle, oddał Bartłomiej Kłusek. Skoczył na odległość 100 metrów.

Kamil Stoch zapowiadał walkę mimo ciężkich warunków, jakie skoczkom narzuciła pogoda. I rzeczywiście, z powodu silnego wiatru sędziowie w pewnym momencie zdecydowali się na wstrzymanie skoków, ale wkrótce zawody zostały wznowione. Pozostali, z wiślaninem Aleksandrem Zniszczołem na czele, też mieli nadzieję na dobre wyniki. Apetyty wzrosły po zwycięstwie Macieja Kota w serii skoków kwalifikacyjnych.

Na emocje liczyli kibice, którzy przyjechali z różnych stron Polski. I choć ze względów bezpieczeństwa sprzedanych zostało tylko 6 tysięcy biletów, wokół skoczni zgromadziło się znacznie więcej osób. Część kibiców skorzystała też z zaproszenia Wiślańskiego Centrum Kultury do narciarskiej strefy kibica w amfiteatrze w centrum miasta. Tam najpierw energii dodawała góralska kapela, a potem specjalne gwizdki, które rozdawali kibicom gospodarze.

Nasi zawodnicy nie stanęli jednak na podium. Mimo gorącego dopingu ostatecznie zwycięzcą konkursu został Norweg Anders Bardal, przed Richardem Freitagiem z Niemiec i kolegą z reprezentacji – Rune Veltą. Spośród Polaków najlepszy wynik osiągnął Piotr Żyła, który uplasował się na szóstej pozycji, przed Kamilem Stochem na miejscu siódmym. Maciej Kot zajął 13. miejsce, a Stefan Hula był 27.

W sobotę i niedzielę w kolejnych rywalizacjach skoczkowie zmierzą się w Zakopanem.
 

« 1 »
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama