Nowy numer 25/2021 Archiwum

Piłkarze i „Gang Marcela” dla chorych dzieci

Fundacja „Krzyż Dziecka” z Pisarzowic zaprasza na dwie charytatywne imprezy - 19 stycznia do miejscowej hali sportowej na drugi halowy turniej piłki nożnej i 27 stycznia na specjalny koncert kolęd w tutejszym kościele św. Marcina.

Turniej piłkarski organizuje fundacja i pisarzowickie Gimnazjum im. Jana Pawła II. - Gramy dla Rafała Gazdy z Wilamowic, który jest podopiecznym fundacji i cierpi na chorobę nowotworową - mówi Grzegorz Cieślak z zarządu fundacji. - Serdecznie zapraszamy wszystkich pasjonatów piłki nożnej, którzy chcą zagrać na dobry cel. Wpisowe każdej drużyny zostanie przeznaczone na pomoc dla Rafała. Początek o godzinie 9.30. Po turnieju zapraszamy do budynku LKS "Pionier Pisarzowice" na poczęstunek. Także wszystkie pieniądze pozyskane w czasie turnieju zostaną przekazane na dalsze leczenie Rafała Gazdy.

Z kolei 27 stycznia burmistrz gminy Wilamowice, parafia św. Marcina w Pisarzowicach wraz z fundacją serdecznie zapraszają na szczególny koncert kolęd. Odbędzie się on w kościele w Pisarzowicach, po Mszy św. odprawionej o godzinie 17.00 z udziałem chóru parafialnego, w intencji podopiecznych fundacji,. Po Eucharystii - występy dzieci z pisarzowickiego przedszkola oraz kolędowy koncert zespołu „Gang Marcela”.

Fundacja „Krzyż Dziecka” została powołana w kwietniu 2009 roku w Pisarzowicach. - Drogę tę wskazała nam mała Ania, która poprzez swoje nieme cierpienie nauczyła nas szerzej otwierać nasze serca na cierpienie innych - mówi Lidia Derbin z fundacji. - Działanie fundacji ma na celu pomoc chorym, biednym, niepełnosprawnym, upośledzonym dzieciom.

- Chcemy wspomóc dzieci i ich rodziców w zakupie leków, środków i sprzętów medycznych, w zapewnieniu im rehabilitacji, pomocy medycznej i psychologicznej. Pomagamy dzieciom, ale nie zapominamy też o ludziach starszych i samotnych - podkreśla Maciej Derbin, prezes fundacji. - Mamy świadomość jak wiele osób, w szczególności chorych i cierpiących dzieci potrzebuje pomocy. Wiele rodzin nie jest w stanie we własnym zakresie podjąć walkę z chorobą, sprostać kosztom leczenia i rehabilitacji. Właśnie wychodząc naprzeciw tym potrzebom, powstała nasza fundacja. Zwracamy się do wszystkich ludzi dobrej woli o pomoc w realizacji celów naszej fundacji. Będziemy wdzięczni za każdą, nawet najdrobniejszą pomoc, a największą zapłatą będzie uśmiech naszych podopiecznych.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama