Nowy numer 23/2021 Archiwum

Twórczy dialog BB na murach

Umieszczono je już na pierwszych budynkach. Docelowo będzie ich 150. Tabliczki ze wspólnym znakiem graficznym mają promować organizacje pozarządowe w Bielsku-Białej, a zarazem ułatwić mieszkańcom dostęp do różnego rodzaju ofert pomocowych.

- Rozsiane po całym Bielsku-Białej mniejsze i większe organizacje pozarządowe od końca 2012 roku mają możliwość promowania się pod wspólnym znakiem graficznym - mówi Zbigniew Hamerlak z Fundacji „Dobry Dom”, działającej przy Bielskim Stowarzyszeniu Artystycznym „Teatr Grodzki”, która koordynuje całą akcję w ramach projektu: „Dobrze poinformowany obywatel, widoczna organizacja”. - Tabliczki sukcesywnie rozmieszczane są na budynkach, w których znajdują się siedziby tych organizacji. Dane kontaktowe i informacje o organizacjach wprowadzmy do wspólnej, elektronicznej bazy, co znacznie ułatwi w przyszłości mieszkańcom odnalezienie tej właściwej.

Docelowo baza zawierać będzie 150 opisów bielskich organizacji pozarządowych. Zainteresowana organizacja zgłasza chęć udziału w przedsięwzięciu i przesyła do fundacji swoje dane.

Więcej o projekcie, który prowadzony jest we współpracy z Urzędem Miasta w Bielsku-Białej, można znaleźć na stronie www.slaskiengo.pl w dwumiesięczniku „Informator o Organizacjach Pozarządowych w Bielsku-Białej” oraz na Facebooku – „Promujemy organizacje pozarządowe z Bielska-Białej” - dodaje Zbigniew Hamerlak. - Udział organizacji w projekcie jest bezpłatny.

Projekt jest dofinansowany ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich 2012-2013.

Organizacja pozarządowa (III sektor, NGO non-governmental organisation) – to grupa ludzi, która z własnej inicjatywy działa dla dobra społecznego, wspólnego, a nie dla zysku.

Projekt „Dobrze poinformowany obywatel, widoczna organizacja”, jest realizowany od 1 czerwca 2012 roku, do 30 września 2013 roku.

- Mieszkańcy Bielska-Białej będą mieli wiedzę o funkcjonowaniu organizacji w zakresie różnych dziedzin życia społecznego, a tym samym dostęp do ofert pomocowych - mówi Zbigniew Hamerlak. - Ważnym rezultatem naszych działań będzie promocja całego III sektora. Mieszkańcy naszego miasta otrzymają do skrzynek pocztowych atrakcyjne materiały informacyjne oraz mapę organizacji pozarządowych. Z naszych publikacji dowiedzą się, jakie organizacje znajdują się w miejscu ich zamieszkania, czym się zajmują, jaką mają ofertę dla mieszkańców ze szczególnym uwzględnieniem grupy mieszkańców starszych (50+). Zwieńczeniem działań będzie wrześniowy Piknik Organizacji Pozarządowych: „Dla Was jesteśmy, dla Was działamy”.

Autorką logo promującego bielskie organizacje pozarządowe - a zarazem zwyciężczynią ogłoszonego na nie konkursu - jest Roksana Konieczna z Poznania. Jak tłumaczy, jej projekt powstał w oparciu o słowo „dialog” - dialog, który buduje relacje międzyludzkie, przybliża wytyczone cele, coś zmienia. Dwie zwrócone ku sobie postacie nawiązują do litery B w logotypie miasta Bielska-Białej. Między literami płynie rzeka, zaś między postaciami twórcza rozmowa.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama