GN 43/2020 Archiwum

Królewski orszak także w Rajczy

Od lat rajczański zespół teatralny „Effatha” zaprasza widzów na bożonarodzeniowe spotkanie przy wystawianych na scenie jasełkach. W tym roku dodaje zaproszenie na królewski przemarsz ulicami Rajczy – 6 stycznia o 15.00.

- Rozpoczniemy od królewskich jasełek, które pokażemy w Ośrodku Kultury. To będzie krótkie, około 35-minutowe przedstawienie, po którym wyruszymy w drogę: ulicą Górską, przez rondo – do sanktuarium MB Kazimierzowskiej – zapowiadają kierujące „Effathą” Dorota Salachna i Ewa Matlak.

Na czele nie zabraknie oczywiście gwiazdy i turonia, konnych jeźdźców, a w trzech królewskich bryczkach, udekorowanych w trzech kolorach: złotym, niebieskim i czerwonym, pojadą Królowie. Będą im towarzyszyć – ubrane w tych samych barwach – orszaki złożone z żołnierzy, dam dworu.

W śpiewanych w drodze kolędach i pastorałkach orszak wspierać będą kapele góralskie: „Juhas”, „Ziemia Rajczańska”, „Ochodzita” i „Cisowianie" z Milówki.

- Każdy uczestnik orszaku otrzyma na drogę śpiewnik z kolędami i symboliczną koronę. Na zakończenie Królowie i my wszyscy złożymy pokłon Bożej Dziecinie – w kościele. I do tego uczczenia Pana, który narodził się w Betlejem dla naszego zbawienia, a także do prawdziwie góralskiego kolędowania, serdecznie zapraszamy wszystkich – mówią organizatorzy.
 

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama