Nowy numer 42/2019 Archiwum

Weź światło od harcerzy

W siedzibie Hufca Beskidzkiego ZHP w Bielsku-Białej przy ul. Chopina 3 codziennie można odebrać światło pokoju z Groty Narodzenia Pana Jezusa, przywiezione przez europejskich skautów z Betlejem.

- Na razie po Betlejemskie Światło Pokoju przychodzą głównie osoby, które co roku nas odwiedzają w tym czasie w siedzibie hufca - mówi phm. Mariusz Zemczak. - Zanosimy je do wielu instytucji, kościołów. I na pewno także stamtąd wielu weźmie je do swoich domów. Od nas można będzie odebrać światło także w katedrze św. Mikołaja i w Centrum Handlowym Gemini Park.

Betlejemskie Światło Pokoju odebrało 16 grudnia, na Jasnej Górze także 26 harcerzy z Hufca Beskidzkiego ZHP - wraz z phm. Mariuszem Zemczakiem i kapelanem ks. phm. Tomaszem Chrzanem - wędrownicy i harcerze z 88 DW „Wierchy” i 69 DSH „Imponderabilia”, a w drodze towarzyszyła im zaprzyjaźniona reprezentacja instruktorów z Żywca.

Harcerze zachęcają wszystkich, by płomień z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem, przekazany przez europejskich skautów także Polakom, zaprosili do swoich domów. Światło będzie można odebrać w siedzibie Hufca Beskidzkiego ZHP przy ul. Chopina 3 w Bielsku-Białej:

- 17 grudnia (poniedziałek) od 13:00 do 17:00

- 18 grudnia (wtorek) od 13:00 do 17:00

- 19 grudnia (środa) od 13:00 do 17:00

- 20 grudnia (czwartek) od 11:00 do 15:00

- 21 grudnia (piątek) od 15:00 do 18:00

Harcerze z BŚP będą obecni także w niedzielę 23 grudnia przed katedrą św. Mikołaja od 12.00 do 14.00 ( o 12.00 w katedrze zostanie odprawiona Msza św., w czasie której przekażą światło księdzu biskupowi).

W Wigilię, 24 grudnia Betlejemskie Światło Pokoju  zapłonie także przed wejściem do Centrum Handlowego Gemini Park w Bielsku-Białej od strony ul. Leszczyńskiej (od godz. 7.00 do 15.00) Nad światłem czuwać będą bielscy harcerze I Szczepu Harcerskiego „Na Szlaku”.

« 1 2 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL