Nowy numer 42/2018 Archiwum

Andrychowski kalendarz na Rok Wiary

Już drugi rok z rzędu parafia św. Macieja w Andrychowie przygotowała i wydała własnym sumptem parafialny kalendarz na 2013 rok.

Tym razem do zilustrowania kolejnych miesięcy wykorzystano obiekty z kościoła św. Macieja m.in. fragmenty obrazów i figury znajdujące się w świątyni. Kalendarz na 2013 rok w wielu miejscach nawiązuje do przeżywanego właśnie w Kościele Roku Wiary. Pisze o tym proboszcz parafii św. Macieja w Andrychowie - ks. prałat Stanisław Czernik w krótkim przesłaniu i życzeniach zamieszczonych na pierwszej stronie. Do tego wydarzenia odnosi się także tekst dotyczący historii parafii.

W kalendarzu znajdują się dodatkowo: informator parafialny a także dane teleadresowe i kontaktowe parafii. Poza tym wymieniono najważniejsze obchody i święta związane ze wspólnotą oraz terminy nabożeństw odprawianych w kościele św. Macieja. Zdjęcia, teksty i opracowanie graficzne wydawnictwa to dzieło osób związanych z parafią.

Dochód z kalendarza przeznaczony zostanie na spłatę remontu wieży kościoła – najważniejszej tegorocznej inwestycji w parafii. Na ostatniej stronie publikacji zamieszczone zostały fotografie dokumentujące to przedsięwzięcie.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy