Nowy numer 38/2023 Archiwum

Panie (i panowie) przyjdźcie do nas!

Potrafią wyczarować stajenkę betlejemską ze szkła, tkanin, gliny, bawełnianych nici, papieru. Pieką znakomite ciasta świąteczne. Każdy, kto dziś odwiedził kiermasz świąteczny w siedzibie Stowarzyszenia Wspierania Rodziny w Bielsku-Białej został ugoszczony po królewsku!

Kiermasze jedynych w swoim rodzaju prac rękodzieła, to już tradycja Ośrodka Wspierania Rodziny w Bielsku-Białej przy Bystrzańskiej 55c. Uczestniczki zajęć w ośrodku, przygotowują je z okazji Świąt Bożego Narodzenia, a wiosną - Wielkanocy. Każdy mógł dziś kupić m.in. misterne serwetki świąteczne robione na szydełku, aniołki i gwiazdki wykonane różnymi technikami, ceramiczne i drewniane ozdoby choinkowe. Panie nikogo nie wypuściły także bez szklanki gorącej herbaty i kawałka pysznych wypieków.

Na co dzień spotyka się tu nawet kilkanaście pań (głównie pań, choć czasem przychodzą także panowie) - młode mamy, studentki, bezrobotne, emerytki. Wszystkie chcą spędzić czas razem i pożytecznie. Szefujące w ośrodku Łucja Sznyr i Krystyna Jonkisz, wraz z licznym gronem wolontariuszy, zapraszają je do udziału w zajęciach - m.in. - kulinarnych, artystycznych, robótek ręcznych czy krawieckich.

Dziś odwiedzali je ci, którzy wiedzą, co potrafią wykonać uczestniczki zajęć, jak i ci, którzy chcieli wspomóc działalność ośrodka. Wśród nich - mieszkańcy bielskiej dzielnicy Cygański Las i ks. Tadeusz Słonina SDS - jak zawsze życzliwy dla ośrodka proboszcz tutejszej parafii NMP Królowej Świata, na terenie której znajduje się placówka. To właśnie w kościele tej parafii przechowywane są relikwie patrona stowarzyszenia - św. Józefa Bilczewskiego.

Pieniądze, które uda się im zebrać podczas kiermaszu, są przeznaczane na codzienną działalność ośrodka.

Wśród propozycji dla wszystkich są nie tylko zajęcia artystyczne. Łucja Sznyr i Krystyna Jonkisz serdecznie zapraszają wszystkich - panie i panów - również na: kurs komputerowy, warsztaty kulinarne, a wszystkie dzieci na warsztaty rozwojowe i języka angielskiego. Kiedy dorośli uczestniczą w kursach, dzieci mają zapewnioną fachową opiekę pedagogiczną.

W ośrodku można również skorzystać z pomocy prawnika, psychologa, doradcy rodzinnego, lekarza pediatry, mediatora rodzinnego i doradcy zawodowego - należy się jednak wcześniej umówić telefonicznie: 33 810 12 55.

Szczegóły na temat działalności Ośrodka Wspierania Rodziny na: www.dowr.com.pl

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy