Reklama

Kliknij "15" - pomożesz dzieciom

Szkoła Podstawowa w Rudniku ma dziurawy dach. Nie ma pieniędzy na remont, ale każdy posiadacz komputera może pomóc je zdobyć.

Wystarczy wejść na stronę internetową „celmapomaga.pl” i kliknąć guzik numer piętnaście.

Remont może przeprowadzić na swój koszt, przy pomocy własnych narzędzi, firma „Celma” z Goleszowa, jeżeli szkoła wygra konkurs, oparty na głosowaniu internautów. Głosować na nią można z danego adresu „ip” raz na 24 godziny. Konkurs zakończy się 24. grudnia o 23:59 - minutę przed Pasterką.

Rudnicka szkoła zakwalifikowała się do ścisłego finału, w którym o względy „Celmy” ubiega się szesnaście podobnych placówek. Konkurencja jest spora, tym bardziej, że niektóre z nich znajdują się w kilkusettysięcznych miastach: Lublinie, Łodzi, Białymstoku czy w Szczecinie. Rudnik liczy zaledwie 450 mieszkańców, więc głosy „swoich” na pewno nie wystarczą.

Powszechna Szkoła Podstawowa w Rudniku ma 130 lat. W roku 2000 samorząd miejscowej gminy w Hażlachu nie był już w stanie jej utrzymać, więc placówkę przejęło i prowadzi samodzielnie do dziś Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Rudnik. W szkole uczy się niespełna 30 dzieci w wieku 3-10 lat.

Bieżące utrzymanie szkoły, remonty i jej wyposażenie jest możliwe tylko dzięki sponsorom, rodzicom i mieszkańcom wioski oraz wolontariuszom. Można w ten sposób systematycznie wymieniać okna, drzwi i podłogi w liczącym blisko półtora wieku budynku.

Ale dachu, który jest w opłakanym stanie, systemem gospodarczym naprawić się nie da. Tak więc wygrać konkurs „Celmy”, to dla szkoły w Rudniku, jak złapać Pana Boga za nogi.

Konkurs będzie miał dwóch zwycięzców. Pierwszym zostanie ta placówka, która zdobędzie najwięcej głosów internautów. Drugim beneficjentem Celmowskiej dobroci będzie ten, kto najlepiej się wypromuje.

Ruszyła więc w Rudniku kampania poczty pantoflowej, szeptanego „pi-aru”, w akcję włączają się lokalne media, by dotrzeć do jak największej liczby ludzi życzliwych, od których nie oczekuje się niczego, poza jednym kliknięciem. Żeby zagłosować, trzeba wejść na stronę internetową „celmapomaga.pl”. Tutaj umieszczono listę uczestników konkursu.

Na przedostatniej pozycji - piętnastej - znajduje się Szkoła Podstawowa Rudnik - obok błękitny, owalny guzik. Naciśnięcie go myszką jest równocześnie oddaniem głosu na rudnicką podstawówkę.

Boże Narodzenie, to czas życzliwości i dobrego serca. Zdarza się, że chęć pomocy góruje nad możliwością znalezienia kogoś, kto ją właściwie wykorzysta. W tym przypadku wątpliwości nie mają prawa się pojawić: dzieci z Rudnika nie muszą siedzieć w szkolnych ławkach pod parasolami.

Przyszłość ich szkoły jest w rękach internautów, tak blisko: w odległości jednego kliknięcia myszką - na celmapmaga.pl, numer „15” na liście.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..