Nowy Numer 29/2018 Archiwum

"Gang Marcela” u św. Franciszka

Mieszkańcy parafii św. Franciszka z Asyżu w Bielsku-Białej Wapienicy świętowali pierwszą rocznicę konsekracji swojego kościoła. Razem z nimi - zespół „Gang Marcela”.

Przed rokiem, 19 listopada biskup Tadeusz Rakoczy konsekrował kościół św. Franciszka z Asyżu w Wapienicy. Podczas tej uroczystości dokonano także uroczystego wprowadzenia relikwii krwi bł. Jana Pawła II do wapienickiej świątyni.

Pierwsza rocznica tego wydarzenia - 19 listopada br. - stała się okazją do dziękowania Panu Bogu i ludziom za dar świątyni podczas parafialnej Mszy św.

O tych ważnych dla wapienickiej wspólnoty wydarzeniach historycznych przypomniał także w niedzielę 25 listopada proboszcz parafii ks. Jerzy Matoga, zapraszając na specjalny koncert zatytułowany: „Pytania o sens” w wykonaniu grupy „Gang Marcela”. Występ artystów był dopełnieniem wapienickiego dziękczynienia Bogu.

Troje muzyków zespołu, znanych głównie z wykonywania utworów muzyki country, tym razem przedstawiło swoje rzadziej wykonywane utwory religijno-refleksyjne, a wśród nich m.in. autorskie piosenki: „Pytania o sens”. „Szukałem Ciebie długo” czy modlitewną prośbę dedykowaną bł. Janowi Pawłowi II - „Pobłogosław nas na nowe dni”.

Koncert był nie tylko występem gości - słuchacze gorąco oklaskiwali artystów, ale i zachęcani przez lidera "Gangu" Marcela Trojana, włączali się do wspólnego śpiewu z zespołem.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma