Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Gilowice wśród najlepszych w Polsce

W Centrum Olimpijskim w Warszawie odbyła się gala laureatów konkursu Ministra Sportu i Turystyki pod nazwą: „Obierz kurs na Orlika”. Gilowice nagrodzono drugim miejscem w skali całego kraju!

„Obierz kurs na Orlika”, to konkurs na najciekawszą inicjatywę z zakresu upowszechniania aktywności sportowej dzieci i młodzieży oraz osób starszych, służącą solidarności międzypokoleniowej i promowaniu sportu w rodzinach ze środowiska wiejskiego. Do Warszawy przyjechali zwycięzcy eliminacji wojewódzkich - w sumie 32 stowarzyszenia sportowe z całej Polski.

Wśród laureatów była także reprezentacja z Gilowic, która latem zorganizowała „Małe Igrzyska Olimpijskie”. Zadanie to zrealizowali wspólnie Parafialny Klub Sportowy „Olimpijczyk” Gilowice, Ludowy Uczniowski Klub Sportowy Gilowice oraz Gminny Ośrodek Kultury w Gilowicach.

Centralna Komisja Konkursowa bardzo wysoko oceniła projekt z Gilowic przyznając mu drugie miejsce w Polsce oraz nagrodę finansową w wysokości 12 tys. zł na zakup sprzętu sportowego.

- Tak wysokie miejsce jest potwierdzeniem, że w Gilowicach można robić wspaniałe imprezy, które umożliwiają jej mieszkańcom aktywny udział w rywalizacji sportowej, a dodatkowym efektem tego mogą być też znaczące sukcesy w ogólnopolskim współzawodnictwie - podkreśla Henryk Pasko, prezes „Olimpijczyka”.

Nie jest to pierwszy sukces w ramach tego konkursu. W latach 2009-2010 wśród jego laureatów tego konkursu był Parafialny Klub Sportowy „Olimpijczyk” Gilowice, który zajął odpowiednio - drugie i czwarte miejsce – zdobywając w sumie nagrodę w wysokości 39 tys. zł.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma