Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Ekumeniczny hołd obrońcom Niepodległej

Głównym punktem obchodów Święta Niepodległości w Bielsku-Białej była Msza św. w intencji Ojczyzny.

Mszę Świętą odprawili kapłani zebrani w aleksandrowickim kościele św. Maksymiliana Kolbego, pod przewodnictwem biskupa Tadeusza Rakoczego. W świątyni zgromadzili się przedstawiciele parlamentu, władz samorządowych miasta i powiatu bielskiego, wojska oraz liczna reprezentacja kombatantów ze swymi sztandarami i harcerzy.

W modlitwie za Ojczyznę uczestniczył ewangelicko-augsburski biskup diecezji cieszyńskiej Paweł Anweiler. Po zakończeniu Eucharystii uczestnicy uroczystości poprzedzani orkiestrą i kompanią wojskową przeszli w pochodzie na pobliski cmentarz żołnierski, gdzie oddano hołd wszystkim poległym za wolną Polskę. Po wspólnej modlitwie obu biskupów oraz Apelu Poległych delegacje złożyły kwiaty pod pomnikiem, przy którym honorową wartę pełnili bielscy komandosi oraz harcerze.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma