Nowy numer 28/2018 Archiwum

Alternatywa dla Halloween

Cztery tuziny wyniesionych do chwały ołtarzy świętych i błogosławionych gościło w znaku relikwii w tegorocznym „Korowodzie Świętych”, już po raz szósty zorganizowanym przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży.

W sobotni wieczór 27 października do bielskiego kościoła Trójcy Przenajświętszej przybyli przebrani za swoich świętych przedstawiciele kilkudziesięciu parafii diecezji bielsko-żywieckiej oraz archidiecezji katowickiej, z blisko siedemdziesięcioma relikwiarzami. Były wśród nich błogosławione szczątki patronów diecezji, Apostołów i Ewangelistów, świętych z odległych wieków - Katarzyny Sieneńskiej, Elżbiety Węgierskiej, Franciszka z Asyżu i Antoniego z Padwy - oraz współczesnych, z błogosławionymi Janem Pawłem II i ks. Jerzym Popiełuszko na czele.

Korowód rozpoczęła prezentacja świętych: ich relikwie złożono na ołtarzu, przedstawiając zgromadzonym krótkie biografie patronów. Po różańcu uformowano procesję, w której relikwie, nie bacząc na chłód i deszcz, przeniesiono do katedry św. Mikołaja. Msza św. odprawiona tutaj uwieńczyła tegoroczny Korowód.

- Diabeł nie lęka się naszych stadionów sportowych, naszych kin, internetu, telewizji. On boi się naszej świętości - mówi ks. Piotr Bączek, duchowy opiekun KSM-u, inicjator Korowodu Świętych. Procesję z relikwiami świętych organizuje wraz z młodzieżą jako chrześcijańską, rodzimą alternatywę dla świeckich i obcych naszej kulturze praktyk związanych z agresywnie promowanym „Halloween”.

« 1 »

Zobacz także

 • Savonarola
  30.10.2012 22:13
  Miedzy Halloween i adoracja relikwii mozna postawic znak rownosci.Oba te zwyczaje sa rownie balwochwalcze.A moze by tak w ramach Nowej Ewangelizacji zwrocic swe oblicze i adoracje w kierunku Boga-Stworcy nieba i ziemi.No co, za malutki(a) jestes?
  doceń 1
 • Ryszard D.
  26.05.2013 06:18
  Szczesc Boze Katolickiemu Stowarzyszeniu Mlodziezy ... rozwijajcie sie !
  doceń 0
 • Ryszard D.
  26.05.2013 06:18
  Szczesc Boze Katolickiemu Stowarzyszeniu Mlodziezy ... rozwijajcie sie !
  doceń 0
 • Ryszard D.
  26.05.2013 06:18
  Szczesc Boze Katolickiemu Stowarzyszeniu Mlodziezy ... rozwijajcie sie !
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma