Nowy numer 08/2024 Archiwum

Z przedszkola do Belwederu

Dzieci z żywieckiego Przedszkola im. Rodziny Komorowskich wraz z rodzicami oraz reprezentacją wszystkich przedszkoli w mieście, spotkały się w Warszawie z Pierwszą Damą RP Anną Komorowską.

Dzieci przyjechały do stolicy na zaproszenie pary prezydenckiej Anny i Bronisława Komorowskich. Zaprezentowały przed Pierwszą Damą krótki program artystyczny, podarowały lalkę żywiecką i album fotograficzny. Gospodyni zaś obdarowała maluchy czekoladkami. W spotkaniu uczestniczył także Antoni Szlagor, burmistrz Żywca.

Przedszkolaki zwiedziły Belweder, były również w Centrum Nauki „Kopernik”.

Wizyta dzieci to także rezultat wcześniejszych wydarzeń - para prezydencka i środowisko przedszkola rozpoczęli współpracę w czerwcu 2011 roku. Wtedy to prezydent Komorowski z żoną Anną uczestniczyli w uroczystości nadania jednemu z przedszkoli w Żywcu imienia Rodziny Komorowskich. Para prezydencka odsłoniła tablicę pamiątkową w placówce. Bronisław Komorowski podkreślał wówczas, że nadanie imienia Komorowskich przedszkolu będzie zobowiązaniem dla obu stron: dzieci - by były grzeczne, ale i rodziny - by pomagała przedszkolu.

W lutym 2012 roku Komorowscy odwiedzili Żywiec i przekazali przedszkolu tablicę multimedialną. - Tablica została ufundowana przez członków rodziny Komorowskich, rozsianych - jak mówił prezydent - po całym świecie.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy