Nowy numer 22/2023 Archiwum

Goście z "Gościem" i różańcem

Wprowadzeniem do październikowej modlitwy różańcowej w kościele Przenajświętszej Trójcy w Bielsku-Białej były homilie poświęcone sile tej modlitwy. Wygłaszał je ks. Jacek M. Pędziwiatr, redaktor bielsko-żywieckiego „Gościa Niedzielnego” i diecezjalnego radia „Anioł Beskidów”.

Redaktorzy bielsko-żywieckiego wydania "Gościa Niedzielnego" tym razem gościli w parafii Przenajświętszej Trójcy. Ks. Jacek M. Pędziwiatr podczas niedzielnych homilii mówił o niezwykłym różańcu, którego właścicielem kilkadziesiąt lat temu był sam św. Maksymilian Maria Kolbe.

Miał go w chwili aresztowania, w więzieniu, a potem także w obozie koncentracyjnym Auschwitz-Birkenau. Pożyczył go młodziutkiemu więźniowi, który wobec okrutnych doświadczeń postanowił odebrać sobie życie. Bielszczanie w skupieniu słuchali opowieści o losach tego młodego więźnia i o. Maksymiliana – a także różańca, który mogli zobaczyć tego dnia na własne oczy i uczcić.

Relikwiarz przedstawiający figurę Matki Bożej, która trzyma w rękach szkatułę z tym różańcem, na co dzień przechowywany jest w kościele św. Maksymiliana w Oświęcimiu. Tym razem przywieziony został do Bielska-Białej.

Tym razem po Mszach św. parafianie mogli też osobiście porozmawiać z redaktorami diecezjalnego dodatku "Gościa Niedzielnego", zadać pytania, kupić najnowsze numery "GN" i "Małego Gościa Niedzielnego". Dla tych, którzy nie byli jeszcze czytelnikami, przygotowane były archiwalne numery, nieodpłatne. Dla wszystkich rozmówców zainteresowanych prasą katolicką przygotowane były drobne upominki.

Dodatkową zachętą do rozmów i wspomnień była redakcyjna wystawa fotografii przywołujących wybrane wydarzenia z minionego dwudziestolecia istnienia diecezji. W miłej atmosferze nie brakowało okazji do dobrych rozmów. Za każdą z nich jesteśmy wdzięczni, a pomysły postaramy się zrealizować!

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy