Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Modlitwa piechurów pod Babią Górą

Ponad 700 osób przyszło do schroniska na Markowych Szczawinach pod Babią Górą na Mszę św., odprawioną tu na zakończenie sezonu turystycznego.

– Piękna pogoda sprzyjała temu, że tak wielu turystów – w tym dzieci i młodzieży – wybrało się w ostatnią niedzielę września na Babią – cieszy się ks. Jan Goryl, na co dzień proboszcz parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Pietrzykowicach i kapelan Babiogórskiego Oddziału PTTK, który przewodniczył Eucharystii.

Większość uczestników przyjechała na Przełęcz Krowiarki i przez szczyt Babiej Góry zeszła do schroniska. Kilka grup przyszło ze Słowacji – ze Slanej Vody – i także przez Babią Górę dotarło na miejsce spotkania.

Po Mszy św. wszyscy mogli wziąć udział w konkursie wiedzy na temat Babiogórskiego Parku Narodowego, a także... przyłączyć się do akcji sprzątania szlaków turystycznych.

Organizatorem spotkania był Babiogórski Oddział PTTK z jego prezesem Józefem Talikiem na czele.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma