Nowy numer 24/2021 Archiwum

Nie musisz się bać - zaufaj przejdź do galerii

- Bardzo chciałam posłuchać na żywo Magdy Anioł, wzięłam więc dziś urlop - mówi Dorota Madej z Kęt. - Mąż za to się solidnie przygotował. Przesłuchał w internecie cały dostępny repertuar Magdy!

Dorocie i Zdzisławowi Madejom o koncercie powiedzieli oazowicze: ich córka Basia i jej chłopak Sławek. - W zeszłym roku też braliśmy udział w Tygodniu z Ewangelią - mówią Madejowie. - Ewangelizacja to bardzo ważna sprawa, bardzo nam bliska. Dzięki takim koncertom jak ten dzisiejszy łatwiej żyć w rzeczywistości, która nieraz nas przytłacza.

Magda Anioł ze swoim zespołem wystąpiła we wtorkowy wieczór w Bielskim Centrum Kultury, podczas kolejnego dnia 11. Tygodnia z Ewangelią zorganizowanego przez diecezjalny Wydział do Spraw Ewangelizacji przy współudziale Gminy Bielsko-Biała.

- Nasze plany czasem nie są planami Pana Boga - mówiła Magda na scenie. - Myślę jednak, że jeśli nawet to, co nas spotkało, nie było łatwe, zabolało nas, doświadczyło - to tak miało być. Ja mogę dziś powiedzieć, że jestem osobą szczęśliwą i spełnioną, choć wcale nie zrealizowały się wszystkie plany, jakie miałam. Cieszę się z tego, co jest dzisiaj. Jeśli pozwolisz działać Panu Jezusowi, On ciągle będzie ci dawał wiarę. A wtedy Jego miłość jest stale odczuwalna. Nie musisz się bać - po prostu zaufaj.

Świadectwo Magdy, jak i Adama Szewczyka - gitarzysty, autora tekstów i muzyki (a w życiu codziennym - także męża Magdy) - trafiły do serc wielu słuchaczy.

- Mnóstwo wrażeń. Nawet robiłam sobie notatki z tego wszystkiego, co płynęło ze sceny - mówi Brygida Sablik. - Przyszłam tutaj, bo mam ciągłą potrzebę nawracania się. Bardzo poruszały mnie teksty wszystkich piosenek - choćby ten o św. Ojcu Pio, który zawsze w swoim cierpieniu zwracał się do Boga. Poruszyły mnie słowa Adama Szewczyka, że oddać Bogu życie to ustanowić go reżyserem naszego życia. On wtedy bierze wszystko pod swoje skrzydła. Trzeba dużo pokory, żeby to przyjąć.

- Magda była jak zwykle świetna i niezawodna - mówi Kamil Predko, który wraz z przyjaciółmi przyjechał razem z ks. Marcinem Pomperem. - Szkoda tylko, że nie zaśpiewała piosenki z Lednicy „Miłość cię znajdzie” - wtedy byłoby już wszystko na co czekałem.

Po koncercie Magda Anioł powiedziała GN: - Każdy koncert jest dla nas ważny i niepowtarzalny. To, o czym śpiewamy, nigdy się nam nie znudzi. Bo jak się znudzić przygodą z Jezusem? My sami się przemieniamy w czasie koncertów. A bardzo budujące dla mnie są wszystkie sygnały, że ktoś wyniósł z koncertu coś pozytywnego, co zmieniło jego codzienność. Najważniejszy jest cel - odkrycie, że z Jezusem warto iść przez życie.

Koncertowi towarzyszyła prezentacja wspólnot, ruchów i stowarzyszeń w holu BCK. Wśród przedstawicieli grup szczególnie zaangażowanych w ewangelizację była Wspólnota Chrystusa Zmartwychwstałego Galilea. - Wielu ludzi nas zna - jako wspólnota posługujemy od 20 lat - uśmiechają się Barbara Kisiała i Waldemar Pieksza. - Cieszymy się, że możemy tu być. Uczeń Chrystusa to radosny człowiek. Taką postawą chcemy o Nim świadczyć i tym przekonywać, że Bóg naprawdę bardzo kocha każdego człowieka.

- Odpowiadając na hasło Tygodnia z Ewangelią: „Chcemy zobaczyć Jezusa”, pragniemy przekonać innych, że można Go zobaczyć w drugim człowieku - dodaje Barbara. - Kiedyś, kiedy byłam poraniona, trudno mi było to dostrzec. Teraz wiem, że Duch Święty stawia na naszej drodze ludzi, którzy pokazują nam Jezusa. „Galilejczycy” nieraz budzą się w nocy z silnym przekonaniem, że ktoś w tym momencie bardzo potrzebuje modlitwy i modlimy się ufnie.

- Cieszymy się, że jesteśmy tutaj wśród wielu wspólnot - chcemy, żeby wszyscy mieli pewność, ze wspólnota jest potrzebna dla wzrostu duchowego każdego wierzącego - dodaje Waldemar.

- W dzisiejszym zrelatywizowanym świecie wielu uważa, że Pan Bóg nie jest potrzebny . A my jesteśmy pewni, że trzeba opowiadać o miłości Boga - ale opowiadać sobą, a nie robiąc teoretyczny wykład - mówi Jacek Zamarski ze Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym „Nowy Lud”, która również prezentowała się w BCK. - Mam sam wychodzić do ludzi i obdarowywać miłością, którą najpierw wziąłem od Jezusa. Jak to ważne, doświadczamy w naszej diakonii wstawienniczej - posługujemy modlitwą każdemu, kto nas o to poprosi. I widzimy jak szczególnym spotkaniem z Bogiem jest taka modlitwa.

Akcja Katolicka także ustawiła swoje stoisko na Tygodniu z Ewangelią: - Wiele osób na pewno widziało już Jezusa. Takie doświadczenie można też przeżyć we wspólnocie Akcji Katolickiej - mówi Krzysztof Gawłowski. - Wystarczy zaangażować się w jej prace i formować duchowo.

Barbara i Adam Wójcikowie prezentowali Wspólnotę Przymierza „Miasto na Górze”. - Tutaj nie chodzi o to, aby agitować do takiej czy innej wspólnoty - mówią. - Cieszymy się ogromnie, widząc takie bogactwo wspólnot, bogactwo dróg, które prowadzą do tego samego celu - doświadczenia Jezusa na co dzień. My Go widzimy w sobie nawzajem, w naszych dzieciach. Każdy dzień jest pełen cudów i Jego działania.

« 1 »
Nie musisz się bać - zaufaj

GOŚĆ NIEDZIELNY DODANE 26.09.2012

Nie musisz się bać - zaufaj

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama