Nowy numer 21/2018 Archiwum

Konsekracja na 25-lecie parafii

Bp Tadeusz Rakoczy konsekrował kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kętach.

Do uroczystości konsekracji świątyni Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kętach parafianie wraz z duszpasterzami – pod przewodnictwem proboszcza ks. kan. Jerzego Musiałka przygotowywali się od wielu miesięcy. Podjęte zostały liczne prace związane z odnowieniem i wyposażeniem wnętrza, wykonaniem elewacji zewnętrznej murów kościoła i zagospodarowaniem najbliższego otoczenia. Na frontowej ścianie wyeksponowana została potężna figura Pana Jezusa.

Wśród przygotowań duchowych były odbywające się bezpośrednio przed uroczystościami Misje parafialne, które poprowadził ks. dr Marek Studenski, a także liczne nabożeństwa i czuwania modlitewne podejmowane przez parafian. Udało się też sprowadzić relikwie św. Małgorzaty Alacoque, znanej z propagowania nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

W konsekracyjnej liturgii, której przewodniczył biskup Tadeusz Rakoczy, uczestniczył też biskup Adam Dyczkowski, emerytowany biskup diecezji zielonogórsko-gorzowskiej i zarazem rodak z kęckiej parafii.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma