Nowy numer 42/2019 Archiwum

Jest kolejna „Perła Podbeskidzia”

Laureatka Małgorzata Kiereś znana jest w całym regionie z popularyzowania tradycji.

Pani Małgorzata to niezwykle aktywna działaczka społeczna, etnograf i popularyzator kultury góralskiej, laureatka Nagrody im. Juliusza Ligonia – na co dzień dyrektor Muzeum Beskidzkiego w Wiśle, którym kieruje od 15 lat. Statuetkę przedstawiającą postać kobiety – autorstwa bielskiej rzeźbiarki Lidii Sztwiertni – odebrała podczas III Kongresu Kobiet Podbeskidzia w Bielsku-Białej.

– Małgorzata Kiereś jest człowiekiem nauki i kultury, i to w bardzo szerokim zakresie. Jest znana nie tylko w swojej rodzinnej Wiśle, czy na Śląsku Cieszyńskim, ale także na Żywiecczyźnie i w powiecie pszczyńskim. W wielu przedsięwzięciach popularyzuje dorobek, kulturę, dziedzictwo górali karpackich od Ukrainy i Rumunii poprzez Słowację aż po Zaolzie – podkreśliła Grażyna Staniszewska, która przewodniczy kapitule dokonującej wyboru laureatki.

To już druga taka nagroda. Pierwszą otrzymała w ubiegłym roku Grażyna Chorąży – prezes Salwatoriańskiego Stowarzyszenia Hospicyjnego i inicjatorka budowy stacjonarnego Hospicjum im. bł. Jana Pawła II w Bielsku-Białej. Inicjatorem konkursu jest bielskie stowarzyszenie „Ewa - Maja - Krystyna.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL