Nowy numer 24/2021 Archiwum

Szczypiornistki ruszyły do walki

Aż siedemnaście drużyn rozpoczęło 15 września trzeci sezon rozgrywek Podbeskidzkiej Ligi Amatorskiej Piłki Ręcznej Dziewcząt. Turniej rozegrano w Łękawicy.

Po pierwszych 25 spotkaniach - z kompletem zwycięstw - prowadzą gospodynie sobotniego turnieju - Łękawica. Tuż za nimi plasują się dziewczyny z GimBystra, ŻAPN Żywiec, Łodygowic oraz Ślemienia ustępując liderkom jedynie mniej korzystnym bilansem bramkowym.

- Już pierwsze mecze pokazały, że walka o czołowe pozycje będzie w tym sezonie bardzo zacięta! - ocenia Hubert Rodak sędzia ligowy.

W przerwie turnieju odbyło się oficjalne powitanie wójtów oraz radnych przybyłych na wydarzenie. Gościem turnieju był Marek Góralczyk ze Związku Piłki Ręcznej w Polsce. Przed oficjelami wystąpiły także grupy taneczne z Żywca i Lipowej oraz kapela góralska „Górolicki”.

Swój mecz rozegrała również kadra Ligi Podbeskidzia mierząc swe siły z drużyną UKS „Start” Pietrowice Wielkie.

Kolejny turniej odbędzie się 13 października w Milówce.

Pomysł na amatorską ligę piłki ręcznej dziewcząt zrodził się w głowach pasjonatów szczypiorniaka na Żywiecczyźnie w marcu 2010 roku. Pierwsze dwie drużyny - z Łękawicy i Twardorzeczki - spotkały się na meczu już w kwietniu 2010 r. Od tego czasu dziewczęta w gminach całej Żywiecczyzny też chciały mieć swoje drużyny. Powstały kolejne amatorskie zespoły: Łodygowice, Międzybrodzie Bialskie (obecnie PTG Sokół w gminie Czernichów), Jeleśnia, Węgierska Górka i Żywiec. Dziś drużyn jest już siedemnaście.

Żywiecka liga budzi uznanie fachowców w całym kraju. Amatorki tworzą już także klub, który gra w juniorskiej Lidze Śląskiej - TS Stal Śrubiarnia Żywiec zainaugurowała swoją ligową grę 12 września. W debiucie zmierzyły się z MKS Start Michałkowice. Żywczanki przegrały 20:33 (11:15). Kolejny mecz TS Stal rozegra 22 września z UKS Rokitnica Zabrze w Zabrzu.

Tabela Podbeskidzkiej Ligi Amatorskiej Piłki Ręcznej Dziewcząt po pierwszym turnieju:

1. Łękawica

2. GimBystra

3. ŻAPN Żywiec

4. Łodygowice

5. Ślemień

6. Ujsoły

7. Żywiec

7. Świnna

9. Rajcza

10. Węgierska Górka

11. Koszarawa

11. Twardorzeczka

11. Stowarzyszenie 16 Bielsko-Biała

14. PTG Sokół w Gminie Czernichów

15. Gilowice

16. Wieprz

17. Milówka

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama