Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Cały powiat pod Grojcem

Pyszności beskidzkiej kuchni, popisy artystyczne lokalnych zespołów, pokazy umiejętności strażaków, policjantów i żołnierzy, a nawet... doświadczenia z użyciem ciekłego azotu! Wiele atrakcji przygotowali mieszkańcy powiatu żywieckiego dla swoich gości.

Amfiteatr pod Grojcem w Żywcu po raz drugi gościł uczestników Dni Powiatu Żywieckiego – imprezy cieszącej się coraz większą popularnością wśród mieszkańców i turystów. Każda gmina powiatu starała pokazać się z jak najlepszej strony. A co poza przyrodą przyciąga gości w Beskid Żywiecki? Kuchnia!

Olbrzymim zainteresowaniem cieszyły się stoiska przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich. Panie zapraszały do próbowania specjałów, które coraz rzadziej goszczą na beskidzkich stołach, a które chciałyby ocalić od zapomnienia. Motywacją dodatkową był Powiatowy Przegląd Potraw Regionalnych „Próbowacka Jodła Beskidzkiego”. Potrawy przygotowane przez gospodynie oceniano w pięciu kategoriach, a swoje dania przedstawiło do oceny 14 Kół Gospodyń Wiejskich.

W kategorii zup zwyciężyło KGW Bierna z zupą fasolową z ziemniakami; w kategorii potrawy mięsne – KGW Glinka za mielone w tarciźnie w sosie grzybowym; w napojach i nalewkach – KGW Rajcza za nalewkę z kwiatu czarnego bzu, w ciastach – KGW Rychwałd za kołacz razowy z serem. Atrakcją powiatowego święta była także możliwość lotu balonem pod żywieckim niebem oraz występy zespołu „Pilsko” i ich gości – folklorystycznej grupy „Tofas” z Turcji oraz gwiazdy wieczoru – formacji „The Postman”.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma