• facebook
 • rss
  • PTaraski
   02.12.2017 09:01
   W te agresji przeciwko św Maksymilianowi Marii Kolbe tak naprawdę absolutnie nie ma nic nadzwyczajnego. To myśmy tylko zapomnieli podstawową prawdę Ewangeliczną, a i pokazaną wyraźnie w ST w losie prześladowanych proroków, np. [Mt 5,11]:

   Błogosławieni jesteście, gdy [ludzie] wam urągają i prześladują was, i gdy z mego powodu mówią kłamliwie wszystko złe na was.

   [Łk 21,17] I z powodu mojego imienia będziecie w nienawiści u wszystkich.

   Niestety ta prawda została zaprzepaszczona na SW2 i po nim, kiedy to licznie ludzie Kościoła postanowili pójść na kompromis z "tym światem", jak to określa Ewangelia, czyli siłami wrogimi Bogu i chrześcijaństwu, które rządzą.

   A z drugiej strony, św. Maksymilian jest wzorem i autorem, który nawet w kręgach kościelnych jest trudny do przyjęcia, także tutaj, bo bezkompromisowo głosił Prawdę i zwalczał kłamstwo. Np. o ówczesnym ekumenizmie pisał tak:

   Nie ma większego wroga Niepokalanej i jej Rycerstwa niż współczesny ekumenizm, który każdy rycerz powinien nie tylko zwalczać, ale i neutralizować przez diametralnie przeciwne działanie, i w końcu zniszczyć.

   Św. Maksymilian Kolbe Dziennik, 23.04.1933, Wydawnictwo Tedeum, 2005, str. 37. A co by dzisiaj napisał, kiedy Franciszek nazywa Lutra "światkiem ewangelii", kiedy działają takie wspólnoty, jak Chemin Neuf???
   • JAWA25
    02.12.2017 19:18
    przykłady twórczości M. Kolbe https://gloria.tv/article/mLtf1fTUNPHf1jouhv9JAVBCx
  • JAWA25
   02.12.2017 19:10
   "Przynajmniej według skandynawskich standardów" znów zbiorowa odpowiedzialność
  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Zobacz także

  Reklama

  przewiń w dół