• facebook
 • rss
 • Oświęcim zaprasza młodych

  Alina Świeży-Sobel

  dodane 18.11.2017 11:08

  Już dziś, w sobotę 18 listopada o 18.00, w dolnej kaplicy kościoła św. Maksymiliana rozpocznie się otwarte spotkanie formacyjne dla młodzieży: Oświęcimskie Spotkanie dla Ducha Wzrastania.

  To będzie już drugie w tym roku szkolnym wydarzenie w cyklu OSDDW, które są kontynuacją formacji podjętej przed światowymi Dniami Młodzieży. Wcześniejsze odbywały się w salezjańskim Oratorium św. Jana Bosko, w ramach projektu Fausystem i z udziałem chóru pod dyrekcją Piotra Mireckiego.

  W poprzednim gościem spotkania był ks. Zbigniew Zachorek, duszpasterz młodzieży, który wyjaśniał, jak doskonalić sumienie i do czego go używać. - Musimy na modlitwie pytać Pana Boga o zdanie, zamiast recytować listę naszych życzeń. I pamiętać, że choć wokół modne są relacje partnerskie, to Bóg nie jest naszym kumplem. Słuchając głosu wrażliwego, prawego, dojrzałego sumienia wygrywa się życie. Do posiadaczy takiego sumienia należy niebo - wyjaśniał ks. Zachorek, a uczestnicy adoracji wyznawali: - Jesteśmy tu właśnie po to, żeby coraz częściej Cię słyszeć i być Ci posłusznym. Chcemy dziękować za Słowo, które ratuje nam życie...   Konferencję na pierwszym po wakacjach spotkaniu OSDDW wygłosił ks. Zbgniew Zachorek
  Alina Świeży-Sobel /Foto Gość

  Tym razem OSDDW będzie poświęcone poszukiwaniom odpowiedzi na pytanie o przyszłość, wybór drogi życiowej i powołania. Do wspólnego szukania klucza młodych pytających zachęci ks. Dariusz Bartocha SDB, do niedawna przełożony krakowskiej inspektorii salezjańskiej, który wygłosi konferencję o 18.00. W programie spotkania będzie też okazja do spowiedzi i Eucharystia o 19.30. Adorację Najświętszego Sakramentu poprowadzi chór projektu Fausystem, a spotkanie zakończy Apel Jasnogórski o 21.00.

  - Zachęcamy młodych naszej diecezji, by skorzystali z tego zaproszenia i byśmy razem stanęli przed Chrystusem - dodaje ks. Andrzej Policht, salezjanin.

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  przewiń w dół