• facebook
 • rss
 • Młodzieżowe WOW przy dworcu

  Urszula Rogólska

  dodane 24.10.2017 12:05

  W Bielsku-Białej, w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa młodzi, ich duszpasterze, opiekunowie i przyjaciele spotkali się na drugim Wieczorze Ożywienia Wiary.

  Kim jest Jezus? Na to pytanie odpowiadali sobie uczestnicy drugiego Wieczoru Ożywienia Wiary, przygotowanego głównie z myślą o młodych w bielskim kościele NSPJ (przy dworcu autobusowym). Na spotkania w czwarte niedziele zaprasza Szkoła Ewangelizacji Cyryl i Metody wraz z duszpasterzami. Drugie wraz ze wspólnotą poprowadził ks. Mateusz Dudkiewicz - wikary w parafii NSPJ.

    Młodzi uwielbiali Jezusa przed Najświętszym Sakramentem
  Urszula Rogólska /Foto Gość

  Młodym, wśród których byli także po raz pierwszy reprezentanci parafii św. Barbary w Strumieniu wraz z ks. Wojciechem Olesińskim, towarzyszyli także ich najbliżsi, katecheci i przyjaciele.

  Wszyscy najpierw obejrzeli krótki film, w którym ich rówieśnicy mówili kim dla nich jest/był Jezus Chrystus. Następne słuchali fragmentów Ewangelii, w których Jezus sam mówi kim jest: Zmartwychwstaniem i Życiem, Bramą Owiec, Krzewem Winnym, Światłością Świata, Nauczycielem i Panem, Dobrym Pasterzem, Chlebem Życia, Królem, Drogą, Prawdą i Życiem, a także słuchali krótkich komentarzy ks. Dudkiewicza.

    Wieczór Ożywienia Wiary odbył się w Bielsku-Białej po raz drugi
  Urszula Rogólska /Foto Gość

  Po wysłuchaniu Słowa Bożego, ks. Mateusz Dudkiewicz zaprosił wszystkich, by podeszli do Paschału, zapalili światło małych świec od jego światła, ustawili je przy księdze Pisma Świętego i zwrócili się do Jezusa tym Słowem, które stało się dla nich tego wieczoru najbliższe.

  W drugiej części spotkania, wspólnota SECiM poprowadziła modlitwę uwielbienia przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Każdy mógł w takiej postawie jaka wyrażała jego stan ducha - klęcząc, siedząc lub stojąc ze wzniesionymi rękami, w ciszy lub na głos - dziękować, uwielbiać i prosić o wzajemną modlitwę w najważniejszych dla siebie sprawach i za najbliższe osoby, potrzebujące modlitwy.

    Młodzi modlili się ze Szkołą Ewangelizacji Cyryl i Metody
  Urszula Rogólska /Foto Gość

  Spotkanie miało miejsce w Niedzielę Misyjną. Ks. Mateusz Dudkiewicz zachęcił uczestników, by przez najbliższy miesiąc, do następnego WOW - Wieczoru Ożywienia Wiary - spróbowali być misjonarzami, którzy niosą światło, jakim jest Jezus w swoich środowiskach, tym samym zapraszając rówieśników do wspólnego odkrywania źródła prawdziwie żywej wiary.

  Kolejny WOW odbędzie się w niedzielę 24 listopada. A relację z pierwszego znajdziecie TUTAJ.

    Ewangelziacyjne spotkania dla młodych odbywają się w czwarte niedziele miesiąca
  Urszula Rogólska /Foto Gość

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  przewiń w dół