• facebook
 • rss
 • Po trzech dniach zaśpiewali. I to jak!

  Urszula Rogólska

  dodane 09.10.2017 00:25

  Ręce same składały się do oklaskiwania ich śpiewu. Ks. Roman Berke podkreślał jednak: - Ta grupa chórzystów przygotowywała się od piątku nie tyle po to, żeby wystąpić, ale po to, żeby poprowadzić nas w modlitwie...

  Po trzydniowych Warsztatach Uwielbienia, które od 6 do 8 października w lipnickim domu kultury w Bielsku-Białej prowadziła Zuzanna Pradela wraz z córkami Dianą Pradellą i Sarą Nestorowicz, a także synem Danielem (autorem aranżacji wszystkich ćwiczonych utworów) i jego przyjaciółmi, młodymi muzykami - w Dniu Papieskim zespół chórzystów stanął przed uczestnikami Mszy św. wieńczącej 16. Tydzień z Ewangelią i... swoją wyśpiewaną modlitwą poruszył niejedno serce.

    Diana Pradella w solowym wykonaniu jednej z pieśni
  Urszula Rogólska /Foto Gość

  - Nie bądźmy tylko widzami, bądźmy uczestnikami uwielbienia Pana Boga - mówił towarzyszący chórzystom ks. Roman Berke, zanim popłynęły pierwsze dźwięki. - Niech nasze serca podniosą się ku Bogu, niech Go błogosławią. Bo Bóg jest godzien, aby oddawać Mu chwałę. Oddać Bogu chwałę, to nie znaczy jedynie odczuwać błogi stan w sercu, ale to znaczy oddać Mu właściwe miejsce w swoim życiu; to znaczy wywyższyć Go w tym wszystkim co jest dobre, co jest radosne, ale i w tym wszystkim co jest trudne. Tam gdzie jest obfitość i tam gdzie jest pustynia - tam chcemy Pana Boga błogosławić. Chcemy Go wywyższać, bo wierzymy, że Bóg ze wszystkiego może wyprowadzić dobro. Bo On jest wszechmogący - modlił się ks. Roman Berke, a zaraz potem solista Krzysztof Majka zaśpiewał przejmującym basem:

  Błogosławię Cię, kiedy ziemia wydaje plon. Gdy obfitość Panie zlewasz swą, błogosławię Cię,
  Błogosławię Cię, gdy pustynia w krąg otacza mnie. Choćbym nawet przez pustkowie szedł, błogosławię Cię.

    Julia Kania - jedna z warsztatowych solistek
  Urszula Rogólska /Foto Gość

  Wprowadzeniem do kolejnych utworów było zaproszenie do uwielbiania i dziękczynienia Panu Bogu: - Możemy się czuć bezpieczni, że mamy takiego Boga, który o nas zawalczy, który troszczy się o nas, który posyła swoich aniołów, żeby nas strzegli - mówił ks. Berke, a zapraszając do uwielbienia Jezusa dodał: - To imię, ponad wszelkie imię, na dźwięk którego zgina się wszelkie kolano. To imię, w którym mamy zbawienie. Bóg chce abyśmy w to imię pokonywali wszelkie zło, abyśmy mocą tego imienia uzdrawiali… Bo Bóg jest jak ocean bez dna - niepojęty dla człowieka. W Nim możemy odnaleźć wszystko…

  Nim zabrzmiał ostatni utwór (ostatni przed bisem oczywiście!) - "Mix afrykański", Zuzanna Pradela dziękowała szczególnie muzykom za ich zaangażowanie: Kasprowi Łbikowi - gitarzyście basowemu, Maciejowi Olesińskiemu - gitarzyście, Mateuszowi Krawczykowi - perkusiście, Adamowi Kołackiemu - saksofoniście oraz kwartetowi smyczkowemu - Natalii Olesińskiej, Annie Krawczyk, Dominice Krawczyk i Joannie Olczyk.

    Chór Warsztatów Uwielbienia AD 2017 w Aleksandrowicach
  Urszula Rogólska /Foto Gość

  A wskazując na chórzystów Z. Pradela podkreśliła: - W trzy dni przygotowali taki repertuar. Naprawdę - wielbić Pana Boga śpiewem, to jest coś pięknego i wyjątkowego. Zachęcam wszystkich - naprawdę cała dusza gra, a przez to modlitwa staje się jeszcze bardziej wartościowa.

  Z kolei wszystkim chórzystom, instruktorkom i towarzyszącym im muzykom w imieniu biskupa Romana Pindla dziękował ks. Marek Studenski, wikariusz generalny diecezji: - Dziękuję za poprzednie warsztaty, za obecne i… za następne. To jest monumentalne dzieło, które przekracza nasze oczekiwania. Niech takie Boże dzieła się rozwijają. I już dziś czekamy na niespodzianki, jakie Pan Bóg przygotuje na następny rok. Życzę wam, byście dalej rozwijali swoje talenty. Dla młodych ludzi to wspaniała sprawa - bo jeśli chodzi o wychowanie, o kształtowanie młodych serc, nie ma lepszego sposobu niż zaangażowanie twórcze - dodał ks. Studenski.

    Zuzanna Pradela po raz kolejny poprowadziła Warsztaty Uwielbienia
  Urszula Rogólska /Foto Gość

  Na bis zespół zaśpiewał pieśń, która... otworzyła pierwszy dzień zajęć w piątek, 6 października: Niepojęty, niezmierzony, gwiazdy stworzyłeś na niebie i każdą z nich znasz, wspaniałym Bogiem Tyś jest! Wszechmogący, nieskończony, w zachwycie klękam przed Tobą, by wyznać Ci, że wspaniałym Bogiem Tyś jest!

  A o pierwszym dniu warsztatowych zajęć pisaliśmy TUTAJ.

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  przewiń w dół