• facebook
 • rss
 • Rodziny na budowie domu w Kalwarii

  Urszula Rogólska

  dodane 17.09.2017 10:25

  Czego biskup Piotr Greger nauczył się od swojej mamy i swojego taty? Tym m.in. dzielił się z uczestnikami 10. Diecezjalnej Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej, której towarzyszyło hasło: "Czas dla rodziny".

  Deszczowa pogoda nie była przeszkodą dla kilku tysięcy osób, które w sobotę 16 września wzięły udział w bielsko-żywieckim jubileuszu rodzin - 10. Pielgrzymce Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej. Pielgrzymkę zorganizowało Diecezjalne Duszpasterstwo Rodzin z ks. Tomaszem Gorczyńskim i wspólnotą Domowego Kościoła.

  Dziadkowie, rodzice, ciocie, wujkowie, rodzeństwo, a przy nich najmłodsi w wózkach, na rękach i dzielnie maszerujący sami pokonywali trasę Drogi Krzyżowej, która rozpoczęła rodzinne pielgrzymowanie przy stacji "U Piłata". Członkom rodzin towarzyszyli ich duszpasterze. Rozważania pasyjne, nawiązujące także do życia i dzieła św. Brata Alberta, przygotowała parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bielsku-Białej wraz z ks. prałatem Krzysztofem Ryszką.

    Magdalena i Stanisław Kusznerukowie z Oświęcimia - z dziećmi - własnymi i powierzonymi ich pielgrzymkowej opiece
  Urszula Rogólska /Foto Gość

  Wśród pielgrzymów byli Magdalena i Stanisław Kusznerukowie z Oświęcimia, z salezjańskiej parafii NMP Wspomożycielki Wiernych - z dziećmi własnymi i powierzonymi ich opiece: Gabrysią, Klarą, Jasiem, Zosią i Olą - którzy pielgrzymowali do Kalwarii po raz czwarty.

  - Kiedy Pan Jezus brał krzyż, nikt Go nie pytał czy mu się chce, dlatego dla wielu rodzin oczywiste jest, że w trzecią sobotę września, trzeba się rano pozbierać całym składem i nie zważając na pogodę, ruszyć do Kalwarii - mówią rodzice. - Należymy do Domowego Kościoła i w ten sposób, z całą nasza wspólnotą z diecezji, zaczynamy kolejny rok formacyjny. Ofiarujemy tu trud życia codziennego, powierzamy Panu Bogu nasze dzieci i wszystkie sprawy.

  Po nabożeństwie, w oczekiwaniu na Eucharystię, pielgrzymi uczestniczyli w śpiewie "Akatystu ku czci Bogarodzicy", w wykonaniu scholi parafii Narodzenia NMP w Lipniku. Wysłuchali także świadectwa Lidii i Jarosława Tysnarzewskich, małżonków z Bielska-Białej związanych z duszpasterstwem rodzin, wspólnotą Domowego Kościoła i Ruchem "Spotkań Małżeńskich". Dorośli mogli także złożyć podpisy wspierające akcję społeczną "Zatrzymaj aborcję".

    Droga Krzyżowa rozpoczęła pielgrzymkę rodzin
  Urszula Rogólska /Foto Gość

  Tuż przed Mszą św., w imieniu kalwaryjskich ojców bernardynów, pielgrzymów powitał o. Ekspedyt Osiadacz OFM i zaprosił, by w sanktuarium Matki Bożej czuli się jak u siebie w domu.

  Mszy św. sprawowanej przez rzeszę księży przewodniczył biskup Piotr Greger. W czasie homilii nawiązał do przeczytanej Ewangelii, w której Pan Jezus przywołuje obraz domów budowanych na dwóch różnych podłożach, a odwołując się także do hasła pielgrzymki "Czas dla rodziny", podzielił się osobistym świadectwem życia swojej rodziny.

  «« | « | 1 | 2 | 3 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  przewiń w dół